To Audi RS7 jest prawie tak szybkie jak Lamborghini Huracan. Ma 700 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego

To Audi RS7 jest prawie tak szybkie jak Lamborghini Huracan. Ma 700 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego

Podaj dalej

Żyjemy w świecie, w którym niektóre samochody mogą być równie szybkie, a może nawet szybsze, niż supersamochody marzeń.

Doskonałym przykładem jest Audi RS7 Sportback najnowszej generacji, które fabrycznie rozpędza się do 100 km/h w 3,6 sekundy. Za wolno? 

Dokładnie tak stwierdzili panowie z ABT. Dzięki ich jednostce sterującej silnika samochód rozpędzi się do setki w zaledwie 3,3 sekundy. Moc 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem została podniesiona do 700 KM. Moment obrotowy wynosi 880 Nm. 

To skok o okrągłe 100 KM i 80 Nm w porównaniu do tego, co wyjechało z fabryki. Aby nabrać pewnej perspektywy – Lamborghini Huracan Coupe o mocy 610 KM osiąga prędkość 100 km/h w 3,2 sekundy. Maksymalna prędkość włoskiego supersamochodu wynosi 325 km/h. 

ABT twierdzi, że ich wewnętrzne testy przeprowadzone zarówno na drodze, jak i w laboratorium, pokazują że silnik jest w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie. Potwierdza to fakt certyfikatu TUV w Niemczech.

Na ten moment podniesienie mocy to jedyna zmiana, jaką wprowadza ABT. Inne komponenty, takie jak m. in. niestandardowe felgi, są w fazie rozwojowej. To samo można powiedzieć o Audi RS6 Avant i RS Q8, które mają dokładnie ten sam silnik i generują taką samą moc, co RS7 Sportback. 

Oto najnowszy król kombi – Audi RS6 Avant po kuracji ABT jest szybsze od Audi R8 V10

Samochód został wyposażony w opony Michelin Pilot Sport 4S, które pojawiają się w standardowym wyposażeniu takich samochodów jak Ferrari 458, czy Forda Mustanga GT. To również dzięki nim możliwe jest osiągnięcie takich rezultatów.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News