Testy F1, Bahrajn: Russell wyprzedza wszystkich i zalicza 101 okrążeń

George Russell pod koniec ostatniego dnia testów w Bahrajnie poprawił swój rezultat i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli z wynikami. Brytyjczyk zasiadał dziś w kokpicie bolidu Mercedesa.

Zespołowy kolega Roberta Kubicy we wtorek rano jeździł bolidem Williamsa, a dziś na cały dzień przejął bolid od Lewisa Hamiltona. Przypomnijmy, że Russell jest jednym z juniorów ekipy Mercedesa przymierzanych do awansu do mistrzowskiej ekipy.

Z drugim czasem i zaledwie 0,066 sek straty dzień zakończył Sergio Perez, reprezentant Racing Point. Wirtualne podium uzupełnił Sebastian Vettel ze stratą 0,290 sekundy. Niemiec pokonał 102 okrążenia – tylko jedno więcej od Russella.

Najbardziej pracowitym zawodnikiem był dziś kolejny z debiutantów, Alex Albon. Brytyjczyk z tajskim paszportem pokonał 143 okrążenia i zakończy dzień na 7. miejscu. Tuż przed nim uplasował się Mick Schumacher.

Syn 7-krotnego mistrza świata ma za sobą drugi pełny dzień w bolidzie F1. Wczoraj Schumacher junior zasiadał za kierownicą Ferrari, dziś Alfy Romeo.

Wracający do bolidu McLarena Fernando Alonso pokonał dziś 69 okrążeń i zakończył dzień ze stratą niecałych 2 sekund do Russella. Zasiadający dziś za kierownicą bolidu Williams Nicholas Latifi pokonał okrągłe 100 okrążeń i stracił tylko (jak na ekipę z Grove) 3,169 sekundy do najszybszego.