Terenowo na torze Dubai Autodrome

Terenowo na torze Dubai Autodrome

Terenowo na torze Dubai Autodrome

Podaj dalej

Druga runda Pucharu Świata Cross Country – Dubai International Baja – w której wystartuje zawodnik ORLEN Team Kuba Przygoński, doczekała się nowego domu. Tym razem wszyscy kierowcy będą gościć na torze wyścigowym Dubai Autodrome.

Trwająca od 8 do 10 marca rywalizacja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie stanowiła drugą rundę Pucharu Świata Cross Country. Po raz pierwszy w historii rozgrywania tego rajdu bazę rajdu stanowić będzie dobrze znany tor wyścigowy.

To dla nas ważny krok naprzód, ponieważ infrastruktura i budynki znajdujące się na Dubai Autodrome pozwolą nam wyciągnąć naszą imprezę na jeszcze wyższy poziom – powiedział Ben Sulayem, wiceprezydent federacji motorsportowej ZEA.

Jesteśmy zachwyceni z możliwości goszczenia Dubai International Baja na naszym torze i już nie możemy doczekać się przyjęcia pierwszych kierowców zarówno z naszego kraju, jak i z innych kontynentów – dodał Faisal Al Sahlawi, dyrektor Dubai Autodrome.

Druga edycja Dubai International Baja w swoim harmonogramie przewiduje trudny 174-kilometrowy oes przebiegający przez pustynię Al Quadra w piątek oraz sobotę.

Na torze Dubai Autodrome znajdzie się także park serwisowy, media centre oraz organizowane będą tam wszystkie konferencje prasowe i briefingi dla kierowców.

Tagi: Platinum ExpertORLEN TeamKuba PrzygońskiMiniDubai Autodrome

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News