200 KM i 226 kg masy. Ten niezwykły elektryczny motocykl z technologią BlackBerry rozpędzi się do 320 km/h

Przed wami motocykl Hypersport wyprodukowany przez kanadyjską firmę Damon Motorcycles. Możemy o nim powiedzieć dwie rzeczy – jest bardzo żółty i niesamowity. 

200 KM i 226 kg masy. Ten niezwykły elektryczny motocykl z technologią BlackBerry rozpędzi się do 320 km/h
Podaj dalej

Hypersport to elektryczny motocykl zasilany akumulatorem o pojemności 20 kWh. Jego zasięg to około 320 kilometrów, a silnik elektryczny wytwarza około 160 kW (200 KM) mocy. To wystarcza, aby rozpędzić go do 320 km/h, a pierwszą „setkę” zobaczymy w czasie poniżej 3 sekund. 

Wszystko to brzmi świetnie, ale jest jeszcze lepiej, kiedy spojrzymy na masę motocykla. To zaledwie 226 kg. 

Według kanadyjskiej firmy, jeśli będziemy jeździć po mieście, czy przy niższych prędkościach, zasięg podniesie się do około 480 kilometrów, jednak biorąc pod uwagę osiągi, jakimi dysponuje ten jednoślad, nie będziesz robić tego zbyt często. 

Ładowanie zajmuje mniej niż trzy godziny

Ten wyjątkowy supetrmotocykl jest wyposażony w przeróżne czujniki, które stale monitorują przeszkody pojawiające się wokół nas w trakcie jazdy. Znalazło się tu również miejsce dla kamer i radarów, które przekazują informacje przez przednią szybę oraz uchwyty na kierownicy. 

System z certyfikatem bezpieczeństwa wykorzystuje technologię BlackBerry wbudowaną w wewnętrzną platformę o nazwie CoPilot. Firma, która zasłynęła ze sprzedaży innowacyjnych biznesowych smartfonów wciąż bardzo prężnie działa w branży rozwiązań dot. bezpieczeństwa. Ich system operacyjny jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. 

Wracając jednak do Hypersporta – ceny tego elektrycznego motocykla rozpoczynają się od 24 995 dolarów (97 133 zł). Firma ma w planach wyprodukować również limitowany do 25 sztuk model „Premier” z hamulcami Brembo, ulepszonym układem zawieszenia, czy wahaczem z włókna węglowego. Cena poszybuje w górę do 40 000 dolarów (155 444 zł). 

Przeczytaj również