Ten kosztujący 6,5 miliona zł kamper to tak naprawdę 6-osobowy dom na 46-calowych kołach

EarthRoamer XV-HD to luksusowy mały dom zbudowany na podwoziu Forda F-750 z napędem na cztery koła. Kosztujący bagatela 6,5 mln zł pojazd jest w stanie pomieścić sześć dorosłych osób.

Ten kosztujący 6,5 miliona zł kamper to tak naprawdę 6-osobowy dom na 46-calowych kołach
Podaj dalej

Firma EarthRoamer specjalizuje się w produkcji pojazdów ekspedycyjnych, które są sprzeczne z ideą „tradycyjnego stylu karawaningu”, tworząc bardziej samowystarczalny i wytrzymały samochód kempingowy. Zgodnie z tym motto XV-HD został zoptymalizowany do jazdy w terenie o każdej porze roku. 

– HD to jak do tej pory nasz najbardziej innowacyjny produkt – mówi Tyler Tatro, prezes i dyrektor operacyjny EarthRoamer. – Wykorzystuje najnowocześniejszą konstrukcję i systemy, które podnoszą komfort i funkcjonalność na jeszcze wyższy poziom. 

Pod maską znalazł się 6,7-litrowy silnik produkujący 330 koni mechanicznych i dysponujący momentem obrotowym równym 982 Nm. Co więcej, optymalizacja do jazdy w terenie oznacza wyposażenie EarthRoamera w 46-calowe koła, tylne zawieszenie pneumatyczne z amortyzatorami, poziomowanie hydrauliczne, wyciągarkę i światła LED. 

Udogodnienia wewnątrz XV-HD obejmują łóżko na poddaszu, salon, jadalnię, w pełni funkcjonalną kuchnię i dwie łazienki – jedna z prysznicem, druga z toaletą. Dwie łazienki znajdują się w dwóch osobnych pomieszczeniach, dzięki temu można korzystać z nich jednocześnie. 

– EarthRoamer XV-HD jest odpowiedzią dla tych, którzy chcą odkrywać bezdroża bez poświęcania przestrzeni i udogodnień – czytamy w oświadczeniu firmy.

Samochód ma możliwość wykorzystania 2100 watów energii słonecznej i 20 000-watową baterię litowo-jonową.

Zbiornik paliwa może pomieścić ponad 500 litrów oleju napędowego, dzięki czemu jest gotowy na długie podróże.

Przeczytaj również