TCR powalczy przy F1

TCR powalczy przy F1

Podaj dalej

Organizatorzy serii TCR opublikowali kalendarz, w którym znalazły się aż trzy rundy towarzyszące Formule 1.

fot. TCR
fot. TCR

Sezon rozpocznie się na początku kwietnia od wyścigu w Gruzji, by potem przenieść się do Bahrajnu na pierwszy wyścig w towarzystwie królowej sportów motorowych. Na początku maja seria przeniesie się na Spa, by tym razem pojechać tuż obok Długodystansowych Mistrzostw Świata, natomiast dwa tygodnie później odbędzie się perła w kalendarzu – wyścig na ulicach Monte Carlo. Pierwszą część sezonu zamknie natomiast rywalizacja na Salzburgringu.

Kolejnych pięć wyścigów zostanie rozegranych najpierw w Europie – na Hungaroringu i Oschersleben, a później TCR wybierze się do Azji, by powalczyć w Tajlandii, Chinach lub Korei (miejsce dziewiątej rundy jeszcze nie jest ustalone) oraz w Abu Zabi, gdzie w ponownym towarzystwie F1 dojdzie do zwieńczenia sezonu.

Kalendarz TCR International Series na sezon 2017
02.04 Rustavi (Gruzja)
16.04 Bahrajn
07.05 Spa (Belgia)
28.05 Monako
11.06 Salzburgring (Austria)
02.07 Hungaroring (Węgry)
09.07 Oschersleben (Niemcy)
03.09 Buriram (Tajlandia)
08.10 – (Korea lub Chiny)
26.11 Abu Zabi (ZEA)

Warto również dodać, że przyszłoroczny sezon TCR zapowiada się niezwykle emocjonująco. Swoje zainteresowanie serią już potwierdziły dwie marki – Kia oraz Audi, które już jakiś czas temu potwierdziły, że dołączą do serii wraz z modelami Cee’d oraz RS3.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News