Tanak odpiera atak!

Tanak odpiera atak!

Podaj dalej

Zapowiada się na to, że na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych czeka nas niesamowita walka. Począwszy od samego rana Jari-Matti Latvala podjął wyzwanie i jedzie dzisiaj absolutnie na maksimum swoich możliwości. Jak na razie nic nie robi sobie z tego Ott Tanak i jedzie równie szybko! Jak to się wszystko skończy?

OS16 Cala Flumini 1 – 14.06 km

Dzień na Sardynii rozpoczął się od mocnego uderzenia tego, który wczoraj przegrał wszystko. Odcinek specjalny padł łupem Haydena Paddona, tuż za nim dojechał Jari-Matti Latvala, który pokonał tutaj czwartego Otta Tanaka o 5,5 s. w najważniejszej walce tego dnia. Podium między nimi uzupełnił Craig Breen, 5. był Thierry Neuville. Sebastien Ogier dojechał na 8. miejscu.

OS17 Sassari – Argentiera 1 – 6.96 km

Walka na szczycie trwa w najlepsze! Tym razem błąd popełnił Jari-Matti Latvala, który zgasił samochód na jednym z nawrotów. Bez skrupułów wykorzystał to Ott Tanak, który odbił sobie stratę z pierwszego odcinka specjalnego dnia. Najlepiej poradził sobie tutaj… Dani Sordo! Hiszpan drugi dzień z rzędu otwiera trasę i teoretycznie czyści ją dla reszty. Wygląda jednak na to, że kierowca Hyundaia absolutnie się tym nie przejął i zapisał próbę na swoje konto.

Klasyfikacja generalna

Po 17 odcinkach specjalnych na prowadzeniu w rajdzie znajduje się Ott Tanak. Na ten moment ma on przewagę w wysokości 25,5 s. nad drugim Jarim-Mattim Latvalą. Czy Estończyk może jeszcze przegrać ten rajd? Na tym polega urok tego sportu, że w ułamku sekundy zdarzyć może się wszystko, jednak chyba wszyscy byśmy chcieli, aby Ott stanął w końcu na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajmuje Thierry Neuville.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News