Tak wygląda kluczyk do samochodu za ponad 2 mln złotych

Tak wygląda kluczyk do samochodu za ponad 2 mln złotych

Tak wygląda kluczyk do samochodu za ponad 2 mln złotych

Podaj dalej

Jeśli siedzicie na forsie, dlaczego nie wydać by jej na kolejny supersamochód? A może macie już tyle Ferrarek w garażu, że zwyczajnie kupowanie samochodów stało się szarą codziennością? Z pomocą nadchodzi firma Awain.

Awain specjalizuje się w tworzeniu zdobionych licznymi klejnotami kluczyków do najdroższych samochodów świata. Najwyższym i najbardziej pożądanym (?) modelem jest Phantom, którego cena wynosi bagatela 500 000 euro (2 mln 144 tys. zł). To więcej, niż zapłacimy za nowego Lamborghini Aventadora SVJ.

Za nieco ponad dwie bańki otrzymamy kluczyk o masie diamentów 34,5 karata. Do wyboru mamy też różne materiały w centralnej sekcji, może to być skóra, albo drewno. Po bokach znajdzie się też miejsce dla 175 gramów 18-karatowego złota.

Awain tworzy kluczyki do samochodów takich marek jak Bugatti, Bentley, Aston Martin, Maserati, Lamborghini, McLaren, Maybach, Rolls-Royce, Porsche i Mercedes-Benz. Większość z tych pojazdów posiada już system bezkluczykowy, co oznacza, że ich właściciele nie muszą nawet wyciągać ich z kieszeni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News