Tak bestialskie zwieśniaczenie Mitsubishi Lancera powinno być karalne!

Tak bestialskie zwieśniaczenie Mitsubishi Lancera powinno być karalne!

d995sr8t1jn31

Podaj dalej

Tak zwany „wieś-tuning” był, jest i będzie. Choć to subiektywna ocena, to czasami pewne przeróbki przekraczają granice totalnej brzydoty.

Jednym z tego typu przykładów jest zilustrowany tu Mitsubishi Lancer. Nie żadna wersja Evolution, a zwykły, grzeczny sedan. Właściciel zapragnął jednak dodać mu sportowego charakteru, instalując pokraczny pakiet aerodynamiczny.

O ile do przyjęcia jest lakierowanie elementów nadwozia na czarno (że niby z karbonu, te sprawy…), to mocowanie takiego spojlera na klapie bagażnika powinno być ścigane z urzędu. Nie znam się na aerodynamice, ale ta kupa pogniecionej stali nierdzewnej poprawiłaby docisk co najwyżej w Williamsie FW42.

Obojętnie nie można przejść także obok tylnego „dyfuzora” zamocowanego do poszycia zderzaka chyba jakimś sznurkami, drutem. Tutaj także mam wątpliwości czy to rozwiązanie zapewnia optymalny przepływ strumienia powietrza pod podłogą. Uwagę zwraca też nieprzypadkowa szpara na rurę wydechową! Co by nie mówić, to pewnie najbardziej sportowe auto we wsi!

Janusz tuningu zamontował na masce BMW atrapę wlotu powietrza turbo… odwrotnie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News