Szutrowy debiut Wróblewskiego

Szutrowy debiut Wróblewskiego

Szutrowy debiut Wróblewskiego

Podaj dalej

14. Rajd Gdańsk Baltic Cup to 2. runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyjątkowa eliminacja, bo jedyna w całym sezonie rozgrywana po szutrowej nawierzchni. Na liście zgłoszeń z numerem 26. widnieje Kacper Wróblewski, który wraz z Łukaszem Sitkiem powalczy o jak najwyższą pozycję w klasie 4. Ich bronią będzie Peugeot 208 R2.

Kacper Wróblewski: Po zeszłorocznym 50. Rajdzie Dolnośląskim powiedziałem sobie „nigdy więcej”, ponieważ ten start kosztował mnie zbyt dużo wyrzeczeń. Ale jak to mówią „nigdy nie mów nigdy” i właśnie „stoję” przed startem w jedynej szutrowej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w topowym zespole z topowym autem klasy R2. Z tego miejsca chciałbym bardzo mocno podziękować całej ekipie Rallytechnology za przygarnięcie mnie pod skrzydła i wszystkim osobom, które mnie zmotywowały i bardzo pomogły w projekcie.

Spełniają się moje marzenia i nadal nie mogę w to uwierzyć! W weekend odbyłem krótkie testy, których nigdy wcześniej nie jechałem i sądzę, że jestem dobrze przygotowany – na tyle dobrze, na ile mogłem się przygotować. Na pewno nie mam doświadczenia na tej nawierzchni więc nie wiem, w którym miejscu jestem. Najważniejsze jednak, że w ogóle „jestem” i to mnie cieszy. Pierwsze odcinki pojedziemy na spokojnie – jak zawsze zresztą. W miarę upływu kilometrów będziemy przyspieszać i budować swoją pewność i pozycję na rajdzie. Zapraszam wszystkich w ten weekend nad morze, powinna być fajna pogoda a my postaramy się dać jak najlepsze widowisko! Start w tym rajdzie zawdzięczamy naszym stałym partnerom: Coldgroup, Infimed, eSky Polska, Mitech, Fajno Chatka z Wisły oraz MM Studio Reklamy.

Łukasz Sitek: Wszyscy czekamy już na ten weekend. Cieszę się, że popularny „Wróbel” zyskał szanse startu w znakomitym zespole w topowym samochodzie. Po raz kolejny ma możliwość zaprezentować swój niewątpliwy talent. Fakt ten cieszy mnie podwójnie bo w Gdańsku stanowić będziemy załogę. Przed nami szutrowe wyzwanie! Trzymajcie mocno kciuki bo my na pewno damy z siebie wszystko!

14. Rajd Gdańsk Baltic Cup rozpocznie się już w piątek o godzinie 17:20 na Targu Węglowym w Gdańsku, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie startujące załogi podczas startu honorowego. W sobotę zawodnicy pokonają 6 odcinków specjalnych o długości prawie 70 kilometrów. Niedzielny etap to kolejne 4 odcinki, w tym ostatni – Power Stage o długości ponad 15 kilometrów. Ceremonia mety rajdu odbędzie się przed Europejskim Centrum Solidarności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News