Sztwiertnia po raz drugi

Sztwiertnia po raz drugi

Podaj dalej

Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka okazali się najszybsi podczas Rajdu Opolskiego, dzięki czemu odnieśli swoje drugie w tym sezonie zwycięstwo w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. 

fot. Łukasz Kos
fot. Łukasz Kos

Początkowo tempo dyktowali Kamil Bolek i Marcin Gaś, którzy po pierwszej pętli wyprzedzali o 2,1 sekund Damiana Kostkę i Pawła Pochronia. Sztwiertnia na tym etapie uzupełniał czołową trójkę mają 5,7 sekundy start do lidera. Na dalszych miejscach Mariusz Preś miał 7,4 sekundy starty, a piąty Konrad Strzeżysz zaledwie 10,3 , więc sytuacja cały czas była otwarta.

Po południu załoga Citroena Saxo na tyle podkręciła tempo, że udało im się przeskoczyć na czoło i zakończyć zmagania w Opolu siedem sekund przed Kamilem Bolkiem, który był najszybszy w klasie RO1. Czołową trójkę uzupełnił Strzeżysz pilotowany przez Olgę Goźlińską. Zwycięzca Rajdu Wisły, Tomasz Zbroja, ukończył Rajd Opolski na czwartej pozycji.

W Gość 4WD najszybszy był Marcin Słobodzian, choć przed ostatnim odcinkiem zapowiadało się na ostrą walkę. Mający 1,4 sekundy straty Artur Banasiewicz uderzył jednak w drzewo i wypadł z walki o wygraną. W Gość 2WD najszybszy był Kamil Suma.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News