Szokujący Baumanis! Block liderem!

Szokujący Baumanis! Block liderem!

Podaj dalej

Przed momentem zakończyła się druga sesja kwalifikacyjna na afrykańskim torze Killarney International Raceway. Ku zdziwieniu wszystkich, najlepszym zawodnikiem w całej stawce był Janis Baumanis, który wygrał w biegu numer trzy i zostawił za sobą wszystkich rywali z mistrzostw świata.

Takiego rozstrzygnięcia w Q2 nie spodziewał się chyba nikt. Nie Johan Kristoffersson, nie Petter Solberg, nie Mattias Ekstrom, nie Andreas Bakkerud, a Janis Baumanis okazał się najlepszym zawodnikiem Q2 i po pierwszym dniu afrykańskiego World RX zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji punktowej! Łotysz w Race 3 pokonał m.in. kierowców Audi Toomasa Heikkinena i Reinisa Nitissa oraz młodszego z braci Hansenów – Kevina.

W wyścigach, które teoretycznie powinny przynieść nam zwycięzcę sesji tempo było nieco wolniejsze. W biegu 5 Ken Block po heroicznym ataku wyprzedził na ostatnim okrążeniu Andreasa Bakkeruda i to właśnie on prowadzi po pierwszym dniu imprezy w RPA. Amerykanin nie tylko pokonał tutaj swojego zespołowego kolegę, ale także mistrzów świata z Volkswagena – Pettera Solberga i Johana Kristofferssona, a także zwycięzcę Q1 Timmy’ego Hansena. Co za dyspozycja kierowców Forda!

W Race 4 najlepszym zawodnikiem był Mattias Ekstrom, który przywiózł przed sobą Timo Scheidera i Timura Timerzyanova, w biegu 2 najlepszy był Jean-Baptiste Dubourg, zaś w wyścigu numer 1 plecy reszcie pokazał Rene Muennich. Po pierwszym dniu liderem World RX of Cape Town jest Ken Block. Amerykanin o 2 punkty wyprzedza Janisa Baumanisa, zaś trzeci Timmy Hansen traci do niego 4 oczka. Na dalszych pozycjach z minimalnymi stratami znajdują się Johan Kristoffersson, Mattias Ekstrom oraz kolega Blocka z zespołu Forda Andreas Bakkerud.

Tagi: Ford World RX Rallycross

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News