Szokujący Baumanis! Block liderem!

Szokujący Baumanis! Block liderem!

Szokujący Baumanis! Block liderem!

Podaj dalej

Przed momentem zakończyła się druga sesja kwalifikacyjna na afrykańskim torze Killarney International Raceway. Ku zdziwieniu wszystkich, najlepszym zawodnikiem w całej stawce był Janis Baumanis, który wygrał w biegu numer trzy i zostawił za sobą wszystkich rywali z mistrzostw świata.

Takiego rozstrzygnięcia w Q2 nie spodziewał się chyba nikt. Nie Johan Kristoffersson, nie Petter Solberg, nie Mattias Ekstrom, nie Andreas Bakkerud, a Janis Baumanis okazał się najlepszym zawodnikiem Q2 i po pierwszym dniu afrykańskiego World RX zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji punktowej! Łotysz w Race 3 pokonał m.in. kierowców Audi Toomasa Heikkinena i Reinisa Nitissa oraz młodszego z braci Hansenów – Kevina.

W wyścigach, które teoretycznie powinny przynieść nam zwycięzcę sesji tempo było nieco wolniejsze. W biegu 5 Ken Block po heroicznym ataku wyprzedził na ostatnim okrążeniu Andreasa Bakkeruda i to właśnie on prowadzi po pierwszym dniu imprezy w RPA. Amerykanin nie tylko pokonał tutaj swojego zespołowego kolegę, ale także mistrzów świata z Volkswagena – Pettera Solberga i Johana Kristofferssona, a także zwycięzcę Q1 Timmy’ego Hansena. Co za dyspozycja kierowców Forda!

W Race 4 najlepszym zawodnikiem był Mattias Ekstrom, który przywiózł przed sobą Timo Scheidera i Timura Timerzyanova, w biegu 2 najlepszy był Jean-Baptiste Dubourg, zaś w wyścigu numer 1 plecy reszcie pokazał Rene Muennich. Po pierwszym dniu liderem World RX of Cape Town jest Ken Block. Amerykanin o 2 punkty wyprzedza Janisa Baumanisa, zaś trzeci Timmy Hansen traci do niego 4 oczka. Na dalszych pozycjach z minimalnymi stratami znajdują się Johan Kristoffersson, Mattias Ekstrom oraz kolega Blocka z zespołu Forda Andreas Bakkerud.

Tagi: Ford World RX Rallycross

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News