Szkolenia w Porsche Experience Center Silesia Ring

Jeszcze więcej treningów, jeszcze więcej sportowych samochodów Porsche i jeszcze więcej adrenaliny – w tegorocznym sezonie program szkoleniowy Porsche Experience ma rozbudowaną formułę.

Szkolenia w Porsche Experience Center Silesia Ring
Podaj dalej

Park maszyn wzbogacił się o najnowsze modele producenta ze Stuttgartu, w tym nową generację Porsche 911 (typ 992), a w kalendarzu zaplanowano aż 38 dni treningów, realizowanych w maju oraz w sierpniu i we wrześniu. Tradycyjnie, szkolenia odbywają się na najnowocześniejszym torze wyścigowym w Polsce – Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, które na czas aktywności marki z Zuffenhausen zamienia się w wyjątkowy obiekt na skalę światową: Porsche Experience Center. Wyjątkową nowością jest kurs Young Drivers Academy, przeznaczony dla niepełnoletnich adeptów sztuki prowadzenia pojazdu.

Porsche Experience to unikalne połączenie doskonalenia techniki jazdy pod okiem najlepszych instruktorów z emocjami, jakie zapewnia testowanie sportowych samochodów Porsche w ich naturalnym środowisku – na torze wyścigowym. Tegoroczne szkolenia odbywają się w dniach 7-26 maja (19 dni treningowych) oraz od 29 sierpnia do 26 września (29 dni treningowych). Uczestnicy mają do wyboru kilka zróżnicowanych programów: obok jednodniowego „Porsche On Track” z testami całej gamy modelowej Porsche i próbą sprawnościową w slalomie (1230 euro brutto za osobę) oferta obejmuje serię „Porsche Track Experience” – dla kierowców z mniejszym lub większym doświadczeniem za kierownicą aut Porsche (od 1845 do 3936 euro brutto za osobę). Dodatkową atrakcją zaawansowanych szkoleń są konkurencje indywidualne i drużynowe z elementami rywalizacji pomiędzy uczestnikami.

Co więcej, w ramach sierpniowo-wrześniowej tury odbędzie się wyjątkowe, kameralne szkolenie z jazdy wyścigowej – 718 Cayman GT4 Clubsport Training (6150 euro brutto za osobę). Jego uczestnicy będą jeździć samochodami w specyfikacji GT4 i przygotowywać się do startu w wyścigach pucharowych. Każdy przejazd zostanie przeanalizowany z wykorzystaniem telemetrii i skonsultowany z instruktorem oraz z zespołem. To formuła adresowana do osób, które ukończyły przynajmniej pośredni program Performance.

Kolejną nowością jest szkolenie Young Driver Academy, przeznaczone dla osób niepełnoletnich w wieku minimum 14 lat oraz o wzroście minimum 140 cm. Będą one miały okazję osobiście przejechać się Porsche 911 po nitce toru oraz na płycie poślizgowej, a także pokonać slalom za kierownicą modelu 718. Dodatkową atrakcją będzie przejazd „wyścigową taksówką” w roli pilota – wóz poprowadzi profesjonalny instruktor. Szkolenie obejmuje również specjalny trening przygotowawczy, uwzględniający ocenę kondycji, zręczności i czasu reakcji. Jego koszt to 200 euro netto za osobę.

Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity i z bliska poznać DNA kultowej marki z Zuffenhausen. A przy okazji przeżyć niezapominaną przygodę i podzielić się emocjami z innymi miłośnikami sportowych samochodów. W tym roku do dyspozycji uczestników będzie aż 40 aut, czyli niemal cała gama modelowa Porsche: od nowych 718 Cayman T i 911 (992) przez 911 GT3 aż po mocarne odmiany czterodrzwiowych modeli – Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo oraz Cayenne Turbo.

Nad uczestnikami czuwa zespół sześciu certyfikowanych instruktorów – nie tylko profesjonalistów w zakresie szkolenia z bezpiecznej i sportowej jazdy, ale również utytułowanych zawodników startujących w sportach motorowych. Także lokalizacja Porsche Experience Center Silesia Ring reprezentuje najwyższe standardy – tor wyścigowy Silesia Ring należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszym kraju i ma aż 7 różnych konfiguracji. Jego główna nitka liczy 3,6 km długości, minimum 12 metrów szerokości, a najdłuższa prosta mierzy 730 m. Dodatkowym atutem toru jest dogodne położenie, zaledwie 8 km od autostrady A4 oraz maksymalnie 4,5 godziny drogi od pięciu europejskich stolic. Na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami.

Partnerem Porsche Experience jest firma Michelin, producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.

Osobom zainteresowanym uczestnictwem w jazdach dodatkowych informacji udzieli najbliższe Porsche Centrum. Można je także uzyskać na stronie internetowej www.porscheexperience.pl.

Przeczytaj również