Szef Renault wyjaśnia decyzję Daniela Ricciardo

Szef Renault wyjaśnia decyzję Daniela Ricciardo

12 interakcji
Szef Renault wyjaśnia decyzję Daniela Ricciardo

Podaj dalej

Szef zespołu Renault, Cyril Abiteboul, powiedział, że ich przyszły kierowca – Daniel Ricciardo, był przeciwny współpracy Red Bulla i Hondy, gdyż nie jest przekonany do jakości japońskich silników.

Jak wiadomo, Red Bull Racing w sezonie 2019 będzie korzystać z jednostek japońskiego giganta. Australijczyk chciał pozostać wierny producentowi, dzięki któremu wygrał wszystkie swoje wyścigi w F1. Oczywiście Cyril Abiteboul podkreślił również, że był to tylko jeden z czynników. Oprócz jednostek napędowych, głównym powodem rozbratu z bykami, była chęć zmiany otoczenia.

Sam Daniel Ricciardo podkreślił, że wpływ na jego decyzję miały ostatnie wyniki w barwach Red Bulla. Na początku sezonu Ricciardo był w stanie wygrać dwa wyścigi dla „czerwonych byków”, by w kolejnych sześciu nawet nie stanąć na podium. – Próbowałem zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Im dłużej o tym myślałem, tym bardziej dochodziło do mnie, że potrzebuję czegoś nowego, innego wyzwania – wytłumaczył.

Cyril Abiteboul: Doceniam to, że Daniel zna swoją wartość, ma swój program i pomysł na dalszą karierę. Wiem, że nie był pod wrażeniem współpracy Red Bulla z Hondą. My też nie chcemy już z nimi dłużej współpracować. W przyszłym roku będą mieć swojego nowego partnera technicznego, który będzie im płacić ogromne kwoty za to, by korzystali z ich silnika. Życzę im powodzenia.

Współpraca Red Bulla z Renault trwała przez 12 lat. W przyszłym sezonie Francuzi będą zasilać swoimi silnikami bolidy własnej stajni oraz McLarena, który przed rokiem podpisał kontrakt obowiązujący do 2020.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News