Szef Ferrari odpiera zarzuty Mercedesa. "Nie są przyzwyczajeni do przegrywania"

Szef Ferrari odpiera zarzuty Mercedesa. "Nie są przyzwyczajeni do przegrywania"

47 interakcji
Szef Ferrari odpiera zarzuty Mercedesa. „Nie są przyzwyczajeni do przegrywania”

Podaj dalej

Mercedes w tym roku konsekwentnie oskarża Ferrari o stosowanie nielegalnych rozwiązań w samochodzie. Zaistniałej sytuacji ma już dosyć Maurizio Arrivabene, szef stajni z Maranello.

Od kiedy w F1 zostały wprowadzone hybrydowe silniki V6, rywalzacja układała się pod dyktando Mercedesa. Z 59 wyścigów w latach 2014-2016, niemiecki team wygrał 51. Dopiero w ubiegłym roku walkę z Mercedesem podjęło Ferrari, które znacznie poprawiło zarówno konstrukcję bolidu, jak również jednostkę napędową.

Włosi znaczący krok do przodu zrobili w obecnej kampanii. Przełożyło się to na pięć wygranych Sebastiana Vettela, a w padoku panuje przekonanie, że to właśnie silnik Ferrari jest obecnie najwydajniejszy w stawce.

Wysoka forma stajni z Maranello wywołuje nerwowe reakcje w Mercedesie, który kilkukrotnie prosił już FIA o sprawdzenie legalności samochodu rywala.

Maurizio Arrivabene: Nie są przyzwyczajeni do porażek i przegrywania. My, gdy mieliśmy gorszy okres, milczeliśmy. Otrzymywaliśmy ciosy z lewej i prawej strony, ale nigdy się nie poddawaliśmy. Bo byliśmy do tego przyzwyczajeni. Oni nie są.

Arrivabene ma nadzieję, że jego ekipa potwierdzi dobrą formę w nadchodzący weekend i odniesie zwycięstwo przed własnymi kibicami na Monzy.

Maurizio Arrivabene: Byłoby to spełnieniem naszych marzeń, prezentem dla wszystkich obywateli Italii. Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. W tym roku presja jest większa, bo wygraliśmy poprzedni wyścig w Belgii. Jednak nie jestem w stanie niczego zagwarantować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News