Szcześniak powiększa przewagę w mistrzostwach Polski

Szcześniak powiększa przewagę w mistrzostwach Polski

Szcześniak powiększa przewagę w mistrzostwach Polski

Podaj dalej

Jędrzej Szcześniak reprezentujący barwy zespołu Daftracing ukończył III i IV rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w pozytywnych nastrojach. W mocno obsadzonej stawce, do której dołączyli także zawodnicy Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA CEZ, Jędrzej Szcześniak dwukrotnie finiszował na najniższym stopniu podium, powiększając swoją przewagę punktową nad rywalami.

Jazdy na wielkopolskim obiekcie rozpoczęły się już w czwartek, jednak zespół Daftracing zdecydował się na przejechanie zaledwie jednej sesji treningowej, w celu oszczędzenia dodatkowych opon na kwalifikacje i wyścig. Celem kierowcy Porsche 911 GT3 Cup było „rozgrzanie mięśni i rozruszanie kości” przed zaplanowanymi na piątek kwalifikacjami.

W czasówce do stawki WSMP dołączyły mocniejsze samochody, m. in. Porsche 911 GT3 R zespołu OLIMP Racing, czy Audi R8 LMS Ultra. Jędrzej pojechał bardzo dobre okrążenie i zakwalifikował się tuż za dużo mocniejszymi samochodami, zostawiając swoich rywali daleko w tyle.

Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę nad Torem Poznań nastąpiła drastyczna zmiana warunków atmosferycznych, a od samego rana nad stolicą Wielkopolski unosiły się ciemne chmury i padał przelotny deszcz. To oznaczało ni mniej, ni więcej, tylko oponową ruletkę, a Jędrzej chcąc „kupić” sobie trochę czasu postanowił przejechać drugie okrążenie wyjazdowe przed ustawieniem się na polach startowych. Niestety – okazało się, że w chwili gdy wjechał do depo, sędziowie zamknęli aleję serwisową. Było to jednoznaczne ze startem do pierwszego wyścigu z alei serwisowej.

Reprezentant zespołu Daftracing zachował jednak spokój i szybko zaczął odrabiać straty do poprzedzających go rywali. Ostatecznie Szcześniak minął linię mety na 3. miejscu, przegrywając z Marcinem Jedlińskim (Porsche 911 GT3 R) oraz Piotrem Wójcikiem (Porsche 911 GT3 Cup).

W niedzielę nad torem w Przeźmierowie wróciło słońce i letnia atmosfera, a Jędrzej Szcześniak już przed 9:00 rano wystartował w sesji kwalifikacyjnej, w której zabrakło m. in. Łukasza Kręskiego (Maserati GranTurismo) i Piotra Wójcika (Porsche 911 GT3 Cup). Pierwsze minuty czasówki dla Jędrzeja przebiegły pod dyktando problemów z ciśnieniem wody w jego samochodzie, jednak ostatecznie w końcowych fragmentach kwalifikacji udało mu poskładać się szybkie okrążenie i zakwalifikować na trzecim miejscu.

Start drugiego, finałowego starcia zaplanowano na godzinę 13:20, a Jędrzej Szcześniak znakomicie wypełnił swoje zadanie, dojeżdżając do mety na 3. miejscu za gościnnie startującymi kierowcami w mocniejszych Porsche 911 GT3 R oraz Audi R8 LMS.

– Za nami kolejne starcie na Torze Poznań. Tym razem do stawki dołączyli kierowcy Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA CEZ w mocniejszych samochodach, co sprawiło że dwukrotne dojechanie na 3. pozycji było właściwie wszystkim, co mogliśmy w ten weekend osiągnąć – podsumowuje reprezentant Daftracing. – Nasze Porsche 911 GT3 Cup spisywało się bez zarzutu, a my wyjeżdżamy z Wielkopolski z kolejnymi cennymi punktami i powiększoną przewagą nad rywalami. Już dziś nie mogę doczekać się kolejnej rundy mistrzostw Polski zaplanowanej na połowę lipca.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News