Szczęśliwa siódemka Johnsona

Szczęśliwa siódemka Johnsona

Podaj dalej

W ostatnim wyścigu serii NASCAR przed przerwą świąteczną, na torze Texas Motor Speedway triumfował Jimmie Johnson. Dla ubiegłorocznego mistrza serii była to pierwsza wygrana w tym sezonie.

Na początku wyścigu zdecydowanie najlepiej prezentował się Ryan Blaney. Kierowca Forda z numerem 21. prowadził w pierwszym segmencie przez znaczną jego ilość i ostatecznie zapisał go na swoje konto, dalej kończyli Truex Jr. i McMurray.

Podczas drugiego segmentu w wyniku świetnej strategii zespołu związanej ze zjazdami w trakcie żółtej flagi po raz kolejny karty rozdawał Ryan Blaney, jednak tuż za nim na finiszu tej części znalazł się już Jimmie Johnson.

Ostatecznie, po serii przetasowań triumfator pierwszych dwóch segmentów spadł aż na 12. pozycję, a wyścig na Texas Motor Speedway na swoje konto zapisał aktualny mistrz NASCAR – Jimmie Johnson. Kierowca Hendrick Motorsports pokonał ostatecznie Kyle’a Larsona i Joeya Logano. Najlepszy wynik w tym sezonie osiągnął kolega Johnsona z zespołu – Dale Earnhardt Jr. Zajął on wysokie, 5. miejsce.

O’Reilly Auto Parts 500 był już 7. wyścigiem w tym sezonie. Teraz na kibiców i zawodników czeka chwila przerwy. Ściganie po owalu wraca 23 kwietnia podczas Food City 500 na słynnym torze Bristol Motor Speedway.

fot.: nascar.com

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News