Szansa na sukces

Szansa na sukces

Szansa na sukces

Podaj dalej

Czy są sytuacje, gdy do pełni szczęścia w motorsporcie wystarcza tylko talent? Coraz częściej to mrzonki, jednak pozostają wciąż nieliczne programy juniorskie. Jednym z nich jest projekt marki Porsche, gdzie dwóch kierowców wybrało swoje nowe zespoły na nadchodzący sezon Porsche Mobil 1 Supercup.

Thomas Preining oraz Julien Andlauer dzięki programowi juniorskiemu Porsche mogą cieszyć się m.in. wsparciem finansowym w wysokości 225 tysięcy euro, aby spokojnie wystartować w wyścigach, które od lat towarzyszą Grand Prix F1. Oprócz pieniędzy, obaj mogą liczyć na wszechstronne szkolenia na torze i poza nim, mające na celu przygotowanie ich do udanej kariery profesjonalnych kierowców wyścigowych.

19-letni Thomas Preining rozpoczyna swój drugi sezon juniorski i dołącza do ekipy Lechner Racing. W ubiegłym roku pochodzący z Linzu kierowca zabłysnął w Porsche Carrera Cup Deutschland – niemieckim pucharze markowym Porsche, odnosząc zwycięstwo na torze Hockenheimring w Badenii-Wirtembergii oraz w wyścigu na torze Nürburgring, odbywającym się przy okazji rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Dla drugiego z juniorów, Juliena Andlauera, będzie to pierwszy sezon w programie. On przystępuje do bieżącego sezonu wspólnie z francuskim zespołem Martinet by Alméras. 18-latek jest aktualnym mistrzem Porsche Carrera Cup France, a w ubiegłym roku pokonał ośmiu międzynarodowych kandydatów w programie selekcji młodych talentów Porsche. Poza rywalizacją w Porsche Mobil 1 Supercup zawodnik weźmie udział w tegorocznej edycji Porsche Carrera Cup France.

Juniorzy mogą liczyć na ciągłą opiekę mentorską, testy sprawnościowe, indywidualne treningi oraz szkolenia z zakresu mediów i psychologii. Doskonałym przykładem możliwości dalszej kariery jest dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Le Mans, Earl Bamber. Po wygranej w azjatyckiej serii Porsche Carrera Cup Asia Nowozelandczyk jako Junior Porsche wystartował w 2014 r. w międzynarodowym pucharze markowym Porsche Mobil 1 Supercup. Wystartował i wygrał – a rok później wywalczył pierwsze zwycięstwo jako kierowca fabryczny w długodystansowym klasyku Le Mans. Swój wyczyn powtórzył w zeszłym sezonie.

Tagi: Porsche, Porsche Supercup, Porsche 911 GT3 Cup, Porsche Polska, Michelin

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News