Szaleństwo na południowej półkuli

Szaleństwo na południowej półkuli

Szaleństwo na południowej półkuli

Podaj dalej

Kiedy zawodnicy Rallycrossowych Mistrzostw Świata będą mieli już za sobą finał sezonu na Gumtree World RX of Cape Town, równo tydzień później przeniosą się na Gymkhana GRiD do Johannesburga. W południowoafrykańskim szaleństwie udział wezmą m.in. Ken Block, Andreas Bakkerud, Petter Solberg i Johan Kristoffersson.

Podwójny mistrz świata Solberg wygrał GRiD w zeszłym sezonie. Tym razem powróci tam ze swoim Polo GTi Supercar wspólnie z tegorocznym mistrzem świata Johanem Kristofferssonem: – Jestem niezwykle podekscytowany, że jedziemy na Gymkhana GRiD zaraz po zakończeniu sezonu mistrzostw świata. To był ciężki i długi sezon, więc cieszę się, że będziemy mogli zakończyć go w ten sposób. Wiem, że będzie spora konkurencja – bez wątpienia Johan i Ken będą bardzo szybcy. To będzie wielkie show i doskonała walka.

Kolega Solberga z zespołu – Johan Kristoffersson zapewnił sobie w tym sezonie tytuł mistrza świata, jednak dla niego będzie to debiut w GRiD: – Nie mogę się doczekać Gymkhany. To będzie kompletnie nowe wyzwanie. Mam dużo doświadczenia w ściganiu na torze, ale nie tak dużo w Gymkhanie. Główna zasada pozostaje ta sama – trzymać się linii. Trzeba być ekstra poprawnym, idealnie wyczuć wszystkie hamowania i szczyty zakrętów. Mamy zamiar wstawić do naszych Polo GTi kilka usprawnień, więc będzie mega szybko! – podsumował Szwed.

Na GRiD nie zabraknie naturalnie kolegi Kena Blocka z zespołu Forda – Andreasa Bakkeruda. Norweg w zeszłym sezonie wystartował w Gymkhanie w Fordzie Escorcie MkII, tym razem wystartuje jednak w Fordzie Focusie RS RX: – Jestem niesamowicie podekscytowany kolejną wizytą w GRiD. Walka w Focusie RS RX będzie czymś zupełnie nowym. Zeszły rok i Escort w Grecji to była czysta przyjemność i zabawa, więc już nie mogę się doczekać tegorocznych zmagań w Johannesburgu.

Tagi: Ford Gymkhana Rallycross

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News