System Halo wejdzie do F1 od sezonu 2018

System Halo wejdzie do F1 od sezonu 2018

Podaj dalej

Międzynarodowa federacja FIA, mimo protestu 9 z 10 występujących w Formule 1 zespołów, zdecydowała się na wprowadzenie wywołującego liczne kontrowersje systemu Halo do użytku począwszy od sezonu 2018.

Wczoraj miały miejsce obrady Grupy Strategicznej, podczas których FIA ze względów bezpieczeństwa przeforsowała pomysł wprowadzenia obowiązkowego systemu Halo do Formuły 1 począwszy od sezonu 2018.

Do wyboru pozostał jeszcze system „tarczy” testowany w miniony weekend na Silverstone przez Sebastiana Vettela. Niemiec po jednym okrążeniu stwierdził jednak, że szyba z przodu kokpitu utrudnia jazdę.

Halo było testowane dużo bardziej intensywnie, a każdy z zespołów musiał w zeszłym roku skorzystać z niego podczas piątkowych treningów przynajmniej raz. Spotkał się on jednak ze sporą krytyką, a aż 9 na 10 startujących w tym sezonie zespołów głosowało przeciwko wprowadzeniu tego systemu na stałe.

Idea wprowadzenia systemu musi jeszcze zostać ratyfikowana przez Światową Radę Sportów Motorowych, jednak w razie potrzeby może to zostać wykonane za pośrednictwem e-głosowania.

Tagi: F1, bezpieczeństwo, halo, 2018

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News