Syn wielkiego mistrza

Syn wielkiego mistrza

Podaj dalej

Już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia zawodnicy zaprezentują się po raz pierwszy na Circuit de Trois Rivieres w Kanadzie. Na pierwszej rundzie sezonu poza Europą nie może zabraknąć stałego uczestnika tegorocznej kampanii w prywatnej Fieście – Niclasa Gronholma.

Pierwszą informacją podawaną zazwyczaj na temat fińskiego kierowcy jest to, że jest synem dwukrotnego rajdowego mistrza świata Marcusa Gronholma. Warto jednak dodać, że również i Niclas ma już na swoim koncie mistrzowskie tytuły – w sezonie 2015 został rallycrossowym mistrzem Finlandii, a jak wiemy, mistrzostwo w tym sporcie w jakimkolwiek kraju z Półwyspu Skandynawskiego nie jest łatwą sztuką.

Gronholm jest obecnie najmłodszym zawodnikiem ścigającym się w serii FIA World RX. Fina widzieliśmy w mistrzostwach już w ubiegłym roku. Wtedy bronił on barw zespołu Olsbergs MSE w Fordzie Fiesta Supercar. Tym razem bierze udział w cyklu jako niezależny zawodnik. Jak radził sobie do tej pory w World RX? Przejechał łącznie 81 wyścigów i zebrał 54 punkty do klasyfikacji generalnej. Nie był jeszcze nigdy w finale, ale zdarzały się mu półfinały. Jego najlepszym dorobkiem w obecnym sezonie było 11 punktów za RX Szwecji.

Tagi: World RX Ford RX Kanady

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News