Syn prezydenta stracił kolekcję wartą 110 milionów złotych

Syn prezydenta stracił kolekcję wartą 110 milionów złotych

19073802-7517715-image-a-74_1569767088164

Podaj dalej

Dom aukcyjny w Szwajcarii sprzedał 26 luksusowych samochodów sportowych, w tym rzadki roadster Lamborghini Veneno. Pojazdy skonfiskowano synowi prezydenta Gwinei Równikowej.

Aukcja to efekt śledztwa w sprawie prania brudnych pieniędzy. Jak podaje Reuters – Teodoro Obiang Nguema Mangue, znany również jako Teodorin, był bohaterem afery z praniem brudnych pieniędzy i sprzeniewierzeniem majątku publicznego w tle.

Jest synem prezydenta Teodoro Obianga Nguemy Mbasogo, rządzącego swym państwem od ponad 40 lat. Prokuratura wypracowała z Obiangiem ugodę, w ramach której zgodził się on sprzedać swoje samochody i przekazać większość zysków na programy społeczne.

Sprzedaż 26 aut marek takich jak Ferrari, Lamborghini, Bentley i Rolls-Royce przyniosła 27 mln dolarów. Większość zysków przeznaczona zostanie na cele charytatywne i pomoc mieszkańcom Gwinei Równikowej.

Największą perełką na aukcji w Genewie było Lamborghini Veneno – roadster z 2014 roku. Samochód wyprodukowano na pięćdziesiąte urodziny firmy Lamborghini. Maksymalna prędkość, z jaką może jechać, to 354 kilometry na godzinę.

Anonimowy nabywca kupił je na aukcji w Szwajcarii za 8,3 miliona dolarów. To najwyższa cena, za jaką kiedykolwiek sprzedano na aukcji lambo.

Jak Elon Musk rozbił swojego nieubezpieczonego McLarena F1

źródło: dailymail.co.uk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News