Sygnał zmylił Paziewskiego. Polacy na drugim miejscu w Misano

Sygnał zmylił Paziewskiego. Polacy na drugim miejscu w Misano

72 interakcje
IMG-20190629-WA0008

Podaj dalej

Zespół Imperiale Racing wywalczył dublet w pierwszym wyścigu Lamborghini Super Trofeo Europe na Misano World Circuit. Karol Basz i Bartosz Paziewski zajęli 2. miejsce w klasie Pro.

Basz po starcie utrzymał za sobą Vito Postiglione. Ruszający z P7 Piero Necchi zaliczył piruet przed drugim zakrętem po uderzeniu w tył.

Po 12 minutach doszło do zapłonu prawego przedniego hamulca w samochodzie Josefa Zaruby, który zajmował wtedy 6. miejsce. Konieczny był wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Karol Basz do momentu wypadku wypracował ponad 4-sekundową przewagę nad kolegą z Imperiale Racing. Neutralizacja trwała blisko 6 minut.

Na pół godziny przed końcem ścigania otwarto okienko na obowiązkową zmianę kierowców. Basz zjechał do pitlane na 13. kółku. Paziewski wyjechał przed Kikko Galbiatim (zmiennik Postiglione), który popełnił błąd (pojechał za szeroko). 17-letni Polak oddalił się na ponad 2 sekundy, ale przewaga zaczęła systematycznie topnieć.

Przez dłuższy czas samochody Imperiale Racing dzieliło ok. 0,7 sekundy. W końcu na 16 minut przed flagą w szachownicę Galbiati przejął prowadzenie na prostej. Paziewski błędnie zinterpretował komunikat o żółtej fladze, co wykorzystał kolega z zespołu. Strata Bartosza rosła z każdym okrążeniem. Siergiej Afansajew nie zdołał dogonić Polaka, dzięki czemu Imperiale Racing mógł świętować dublet.

Karol Basz i Bartosz Paziewski zajęli 2. miejsce w nocnym wyścigu Lamborghini Super Trofeo Europe na torze w Misano. Posłuchajcie co powiedzieli po rywalizacji.

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Samstag, 29. Juni 2019

Luca Demarchi oraz Grzegorz Moczulski z zespołu GT3 Poland wywalczyli 2. miejsce w klasie Pro-Am (19. w ogólnym zestawieniu). Kolejny Huracan Super Trofeo Evo obsługiwany przez rzeszowską ekipę dotarł na 4. miejscu w Am (11. w wirtualnej generalce) za sprawą Słowaka, Roberta Zingera.

Lamborghini Super Trofeo Europe – Misano – 1. wyścig

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News