Świetny początek sezonu Ammermuellera

Świetny początek sezonu Ammermuellera

Podaj dalej

Michael Ammermueller wygrywa drugi wyścig na torze Circuit de Catalunya-Barcelona. Podium uzupełniają Dennis Olsen oraz Matt Campbell. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w Porsche Supercup był ponownie Robert Lukas, który zakończył dzisiejszą rywalizację na 9. miejscu.

 

Zaczęliśmy mocnym akcentem, lecz czasówka nie do końca ułożyła się pomyślnie i starałem się dowieźć wszelkie możliwe punkty do metykomentował Robert Lukas. – Wczoraj pozycja 4, dziś 9, gdyż na jednym z zakrętów musiałem ominąć stojący na torze samochód i straciłem wiele pozycji. Wyciągamy wnioski i już za dwa tygodnie Monte Carlozakończył.

O szczęściu nie mogli też mówić dwaj polscy debiutanci. Igor Waliłko zakończył dzisiejszy wyścig na 18. miejscu, a Piotr Parys Junior minął linię mety jedno oczko za swoim zespołowym kolegą.

Drugi wyścig układał się znakomicie, niesamowite tempo, fura leciała tak, jak bym chciał mówił Waliłko. – Atakowałem 6. pozycję, zawodnik zaczął zamykać furtkę, musiałem się ratować przed zderzeniem i zblokowałem tylną oś. Spadłem na ostatnią pozycję, zdążyłem się przebić na 18. miejsce ale to już nie ma znaczenia. Dziękuję OLIMP Racing za super robotępodsumował.

To nie była najszczęśliwsza runda, ale… bezcenne doświadczenie zebranepowiedział po wyścigu Piotr Parys Junior, najmłodszy z debiutantów w historii Porsche Supercup. – Mamy 2 tygodnie do kolejnego wyścigu na ulicach księstwa Monaco, więc postaramy się wyciągnąć wnioski i wrócić jeszcze silniejsizapowiedział 17-latek.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News