Świetne kwalifikacje Polaków w Dubaju

Świetne kwalifikacje Polaków w Dubaju

Świetne kwalifikacje Polaków w Dubaju

Podaj dalej

Jack Bartholomew i Giacomo Altoe wywalczyli pole position do dzisiejszego i jutrzejszego wyścigu 2. rundy Lamborghini Super Trofeo Middle East na torze Dubai Motorsport. Bardzo dobrze spisał się również rzeszowski zespół GT3 Poland.

Dziś rano na torze Dubai Autodrome miały miejsce dwie sesje kwalifikacyjne, po których zawodnicy poznali kolejność startową do dzisiejszego pierwszego i jutrzejszego drugiego wyścigu drugiej rundy zimowego cyklu Lamborghini Super Trofeo Middle East.

Jadący w pojedynkę Andrzej Lewandowski popisał się wspaniałym rezultatem w pierwszej czasówce, pokonując jedną pętlę toru Dubai Autodrome z czasem 1:37,418. Ten wynik pozwolił mu na ukończenie sesji na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej i 2. w klasie AM. Szybszy od niego był tylko Taylor Proto.

W kwalifikacji numer 2 aktualny mistrz Lamborghini Super Trofeo Europe w swojej klasie poprawił swój wynik o 0,008 sekundy, jednak tym razem musiał zadowolić się 8. miejscem w klasyfikacji generalnej i 3. w klasie AM.

Załoga Rafał Mikrut i Bartosz Opioła, który zastępuje w trakcie tej rundy nieobecnego Grzegorza Moczulskiego, również ma powody do zadowolenia.

W Q1 Mikrut wykręcił 5. rezultat w generalce, który pozwolił na zakwalifikowanie się w klasie AM tuż za Andrzejem Lewandowskim na 3. pozycji. Przed drugą sesję za kierownicę Lamborghini Huracana wskoczył szef zespołu GT3 Poland Bartosz Opioła, poprawiając wynik swojego kolegi o niecałe 0,3 sekundy i wyprzedzając Andrzeja Lewandowskiego. Do drugiego wyścigu druga polska załoga wystartuje z 7. pozycji (2. w klasie AM).

Tagi: GT3 Poland, Lamborghini Super Trofeo, Middle East, Dubai Autodrome

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News