Świetna forma Urbańskiego w finale

Świetna forma Urbańskiego w finale

Podaj dalej

Massimo Mantovani z zespołu Imperiale Racing wygrał drugi wyścig Lamborghini Super Trofeo World Final AM+LC. Fantastycznie spisał się reprezentant zespołu GT3 Poland – Mariusz Urbański, który został sklasyfikowany na bardzo wysokiej 6. pozycji.

Podobnie do sobotniego, również i dzisiejszy wyścig obfitował w wiele wydarzeń i zwrotów akcji. Już chwilę po starcie na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, jednak reprezentant GT3 Poland Mariusz Urbański zdołał ominąć kłopoty.

Ostatecznie kierowca samochodu bezpieczeństwa musiał w ciągu niecałych 50 minut rywalizacji wyjeżdżać na tor Imola aż trzy razy –  czerwona flaga na kilka chwil przed pełnym dystansem rywalizacji oznaczała przedwczesne zakończenie walki.

Na drugim stopniu podium znaleźli się również Cyril Leimer i Jenny Laurent, wyprzedzając jadącego w pojedynkę Dilantha Malagamuwę.

W top 5 znaleźli się również Philipp Wlazik/Florian Scholze i Matej Konopka. Mariusz Urbański z zespołu GT3 Poland był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem reprezentującym biało-czerwone barwy.

Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski ukończyli dzisiejszą rywalizację na 13. miejscu.

Tagi: GT3 Poland, Lamborghini, Squadra Corse

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News