Świdnica bez Rzeźnika

Świdnica bez Rzeźnika

Podaj dalej

Kilkanaście minut temu ukazała się lista zgłoszeń do pierwszej rundy InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdu Świdnickiego Krause. Zabraknie jednego z faworytów – Macieja Rzeźnika, który wcześniej zapowiadał sezon RSMP.

Z jedynką do rajdu przystąpi uczestnik niedawnego Rajdu Korsyki w kategorii WRC 3 – Jakub ,,Colin” Brzeziński. Niezwykle popularny w Polsce zawodnik wystartuje Citroenem DS3 R3T.

Tuż za Colinem na liście zgłoszeń znajdują się Filip Nivette (Skoda Fabia R5), Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5), Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5), Marcin Gagacki (Skoda Fabia R5) i Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5). Do ścigania w Polsce wraca też Dominykas Butvilas. Litwin wystartuje Skodą Fabią R5.

To tyle jeśli chodzi o samochody klasy R5, jednak to nie koniec samochodów napędzanych na 4 koła. Z numerem 8. do rajdu przystąpi Łukasz Kotarba w Mitsubishi Lancerze Evo IX. W takiej samej konstrukcji wystartuje Dariusz Topolewski. We wracającym na polskie odcinki Subaru Rally Poland zobaczymy Marcina Słobodziana i Mikołaja Marczyka. Za kierownicą Forda Fiesty Proto zadebiutuje Hubert Maj.

Na czele zgłoszeń w ośce znajdują się zawodnicy Rallytechnology – Dariusz Poloński oraz Tomasz Gryc. Tuż za nimi szeroko znany i lubiany Jan Chmielewski. Z Łukaszem Byśkiniewiczem tym razem wystartuje Tomasz Borko. Nie zabraknie zwycięzcy pierwszej rundy Tarmac Masters – Szymona Rusina, na starcie zamelduje się też Jacek Jurecki.

W HRSMP pierwsza piątka zgłoszonych zawodników to Artur Rowiński, Krzysztof Głowala, Robert Luty, Grzegorz Olchawski i Piotr Zaleski.

Pierwszy odcinek rajdu rozpocznie się już w piątek, 21 kwietnia, o godzinie 19:03.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News