Świat śmieje się z Alfy Romeo. Lancia Ypsilon przyćmiła wszystkie jej modele razem wzięte

Świat śmieje się z Alfy Romeo. Lancia Ypsilon przyćmiła wszystkie jej modele razem wzięte

446f8bdf-lancia-ypsilon-2016my-10

Podaj dalej

Związek Europejskich Producentów Samochodów (ACEA) zaprezentował raport sprzedaży nowy aut w pierwszym półroczu na ternie Unii Europejskiej. Największą ciekawostkę można dostrzec nie na szycie, a na dole zestawienia.

Jeśli przyjrzycie się sprzedaży w grupie Fiata to zdziwić może nieco fakt, iż przed Alfą Romeo jest Lancia. To oczywiście kultowa marka, która niegdyś zawojowała WRC, ale dziś w ofercie ma tylko jeden, dość przeciętny model Ypsilon.

Okazało się jednak, że wystarczyło to do tego, aby zdetronizować wszystkie modele Alfy razem wzięte! Jest to częściowo zasługa bardzo atrakcyjnych ofert na Lancię Ypsilon we Włoszech. Względem 2018 r. sprzedaż wzrosła o blisko 30% (34 767 egzemplarzy).

Nie zmienia to faktu, że urokliwe Giulia, Stelvio i spółka mogą czuć się zawstydzone. Alfa Romeo zanotowała zresztą największy spadek w porównaniu do pierwszej połowy ubiegłego roku. Może nie warto przytaczać dokładnych danych, ale 42,4% to spora strata!

Liderem zestawienia jest Volkswagen, który do końca czerwca sprzedał ponad 900 tysięcy samochodów. Podium kompletują francuskie marki Renault i Peugeot, którym udało się przekroczyć pół miliona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News