Suninen i Camilli w M-Sporcie

Teemu Suninen pilotowany przez Mikko Markkulę dołączy do Erica Camillego i Benjamina Veillasa – to właśnie te dwie załogi powalczą w barwach M-Sportu o mistrzowski tytuł w cyklu WRC2.

Suninen i Camilli w M-Sporcie
Podaj dalej

Eric Camilli i Benjamin Veillas rozpoczną swój sezon w WRC2 od zbliżającego się wielkimi krokami Rajdu Monte Carlo, podczas gdy Suninen i Markkula rozpoczną rywalizację od lutowego Rajdu Szwecji.

Dla mnie najważniejszą sprawą w tym roku będzie dalsze zbieranie doświadczenia na tylu rajdach mistrzostw świata, na ile to będzie tylko możliwe. W naszym sporcie doświadczenie jest wszystkim – przyznał Eric Camilli.

Gdy spojrzymy na listę zgłoszeń do Rajdu Monte Carlo w WRC 2, naszym oczom ukaże się mnóstwo wspaniałych kierowców ­ kontynuuje Francuz. Będziemy więc mieli okazję do porównania naszego tempa do takich zawodników jak Andreas Mikkelsen, czy Bryan Bouffier.

 Eric Camilli w oświadczeniu wydanym przez brytyjski zespół przyznał również, że jego głównym celem na sezon 2017 pozostanie zbieranie cennego doświadczenia. Mamy wokół siebie wspaniały zespół, który obdarzył nas ogromnym zaufaniem. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mieli w tym roku powody do świętowania – zakończył.

Teemu Suninen, wicemistrz WRC 2 pokazał w ubiegłym sezonie, że jest w stanie walczyć o najwyższe laury. Fin za kierownicą Forda Fiesty R5 weźmie udział w co najmniej pięciu rajdach z możliwością kolejnych startów w barwach zespołu M-Sport.

Jestem bardzo wdzięczny za możliwość dołączenia do zespołu M-Sport. Zaoferowali mi świetny program na nadchodzący rok i mam nadzieję na wspaniałą przygodę – cieszył się Suninen.

To jedno z lepszych środowisk dla młodych kierowców, którzy mogą tu zdobywać doświadczenie i uczyć się w drodze do osiągnięcia najlepszego poziomu. Nie mogę doczekać się współpracy z tym wspaniałym zespołem, a także czterokrotnym mistrzem świata, Sebastienem Ogierem – zapowiedział Fin.

Przeczytaj również