Sukces w Czechach

Sukces w Czechach

Podaj dalej

Tydzień po treningowym starcie w 2 Rajdzie Bielawa Magda Misiarz i Łukasz Borko wystartowali w swojej Hondzie Civic w 4 eliminacji rajdowego cyklu CMPR – XV Rajdzie Zelezne Hory.

Na starcie honorowym na rynku przepięknego zabytkowego Chrudimia stanęło 101 załóg w tym 22 w najliczniej obsadzonej  klasie A2 ( dla aut o pojemności do 1600cm3), w której jechali Magda z Łukaszem.

IMG_2324_resize

Organizator przygotował 3 różne trudne, długie i bardzo techniczne odcinki specjalne powtarzane w 3 pętlach co łącznie dało ponad 66 km oesowych. W piątek podczas zapoznania z trasa pogoda była bardzo ładna i prognozy mówiły, że podobnie będzie podczas sobotniego ścigania jednak rajdowy poranek przywitał zawodników lekkim deszczem co spowodowało trudny wybór opon na pierwszą pętlę. Nasza załoga pętlę zdecydowała się na opony deszczowe co okazało się dobrym wyborem, gdyż partie przejeżdżane w lesie były bardzo mokre i śliskie.

– Byliśmy bardzo zadowoleni gdyż od początku udawało nam się utrzymywać wysokie tempo co dało nam 4 miejsce w klasie i 16  w klasyfikacji generalnej po 1 pętli – mówiła Magda.

Na 2 pętlę jak większość zawodników Magda zdecydowała się na opony typu slick, niestety cofanie na 4 odcinku oraz obrót na 6 oesie spowodował łącznie stratę około 20 s i mimo bardzo dobrego czasu na piątej próbie łącznie po 2 pętli Magda z Łukaszem zajmowali 6. miejsce w klasie. Wyjeżdżając na 3 pętlę załoga postanowiła mocno zaatakować co przyniosło bardzo wymierne korzyści.

Dzięki bardzo szybkiej jeździe na ostatniej pętli oraz pechowi niektórych rywali Magda Misiarz z Łukaszem Borko zakończyli XV Rajd Zelezne Hory na 2. miejscu w klasie A2 oraz 12. w klasyfikacji generalne tuż przed legendą czeskich rajdów Petrem Zednikiem w przepięknym Fordzie Fiesta S1600. W klasie triumfował Sebastian Dziadosz z Marcinem Dziadoszem w Hondzie Civic. W klasyfikacji generalnej pierwszy był Michał Cerny z Miroslavem Volinem w Mitsubishi Lancerze przed Pavlem Gajarem z Petrem Vanickim także w Mitsubishi Lancerze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News