Straty ponosi tylko sport

Rajd Barbórka rozgrywany jak co roku w Warszawie nie dla wszystkich oznaczał koniec sezonu. Owszem, ci którzy o cenne sekundy walczyli w polskich, czy zagranicznych mistrzostwach raczej już powiesili buty na kołek, jednak ci, którzy często odkładają specjalnie, aby starczyło na wpisowe mieli jeszcze nadzieję na ściganie. Niestety nie we wszystkich przypadkach się to uda.

Straty ponosi tylko sport
Podaj dalej

Na Śląsku problemy na miejscowe automobilkluby spadły wraz z pierwszym konkretniejszym śniegiem. Zaplanowany na 3 grudnia barbórkowy KJS w Jastrzębiu-Zdroju został odwołany – tyle dowiedzieliśmy się z komunikatu zamieszczonego przez Automobilklub Cieszyński na swoim facebookowym profilu.

Niestety, jak widać, nie dowiedzieliśmy się tutaj o przyczynach takiego posunięcia. Z rozmów z zawodnikami wynika, że przedstawiciele organizatora kontaktowali się z nimi, aby powiedzieć jak wygląda sytuacja. Według nieoficjalnych informacji powodem odwołania imprezy miała być bardzo niewielka ilość zgłoszeń do imprezy. To dosyć niespotykana sytuacja, bo imprezy tego automobilklubu zazwyczaj były oblegane przez zawodników amatorów. Jeszcze bardziej wszystko dziwi biorąc pod uwagę fakt, że była to ostatnia impreza cyklu i w wielu klasach zawodnicy walczyli jeszcze o tytuły mistrzowskie i miejsca na podium. Być może cała sytuacja to swoisty powrót karmy po ostatnim zamieszaniu związanym z tym AK, być może większość zawodników postanowiła o rezygnacji z powodu warunków atmosferycznych – tego nie wiemy. Jedno jest pewne, w tej sytuacji wszyscy przegrali – klub musiał odwołać imprezę, a zawodnicy zostali pozbawieni możliwości rywalizacji, a wielu straciło też szansę na wyrobienie niezbędnych do uzyskania licencji punktów.

Podobny los spotkał zaplanowaną na 9 grudnia imprezę Automobilklub Śląskiego. Tutaj zawodnicy i obserwatorzy dowiadują się o „zaistniałych okolicznościach”, jednak nikt chyba nie wie o co naprawdę chodzi. Być może tutaj również były problemy z frekwencją.

Na szczęście w rodzinnym gronie zawodników amatorskich szybko pojawiły się opcje zastępcze. Na profilu jednego z najbardziej popularnych Śląski zespołów – OesRecords Rally Team – pojawiły się informacje m.in. o rozgrywanych 10 grudnia Kryterium Asów w Rudnikach k. Częstochowy i Barbórce Tyskiej, a także zaplanowanym na 17 grudnia Świątecznym Pucharze Forda w Opolu. Dla chętnych pozostaje zatem na szczęście jeszcze sporo wyborów, bo w przypadku odwoływanych imprez niestety straty ponoszą tylko zawodnicy.

Wszystkim zawodnikom, dla których ten sezon jeszcze trwa, życzymy powodzenia i świetnej zabawy!

Tagi: Rajdy Amatorskie KJS

 

Przeczytaj również