Stawiają na prąd

Stawiają na prąd

Stawiają na prąd

Podaj dalej

Kilkanaście godzin temu Mercedes potwierdził, że jego głównym partnerem odzieżowym zostanie firma Tommy Hilfiger. To może oznaczać, że sponsorzy coraz chętniej angażują się w rynek elektromobilności. W jaki sposób to powiązać?

Tommy Hilfiger będzie oficjalnym partnerem odzieżowym ekipy Mecedesa w tegorocznym cyklu Formuły 1. Firma będzie dostarczała zawodnikom oraz członkom zespołu odzież wyścigową, podróżną, biurową oraz elegancką. Oczywiście Logo Tommy Hilfiger będzie eksponowane na bolidach Mercedesa oraz w boksie ekipy. Jaki to ma związek z elektromobilnością? Jendym z kluczowych elementów, które miały wpływ na wspomniane partnerstwo była bowiem decyzja Hugo Bossa.

Niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkują odzieży oraz perfum pod koniec 2017 roku podjęło odważną i zaskakującą decyzję. Firma postanowiła zrezygnować z walki w królowej motosportu i przenieść swoje działania do alternatywnego i ciągle raczkującego cyklu Formuły E. W mistrzostwach tych rywalizują jednomiejscowe samochody elektryczne, a wyścigi odbywają się wyłącznie na torach ulicznych zlokalizowanych w metropoliach. Więcej o nowatorskim cyklu opowiadał w swoim materiale Rajdowy Świeżak.

Jakie były powody podjęcia takiej decyzji przez właścicieli marki związanej wcześniej od wielu lat m.in. z McLarenem i Mercedesem? Oczywiście Formuła 1 to najlepsza klasa wyścigów samochodowych na świecie. Ale Formuła E jest bardziej innowacyjna i zrównoważona. Wyścigi w dużych miastach to coś, co lubi młodsza publiczność, co daje nam nowe możliwości – komentował dyrektor generalny, Mark Langer.

Widząc potencjał ciekawej serii wyścigowej, a co za tym idzie duże zainteresowanie społeczeństwa całą tematyką elektromobilności, możni partnerzy coraz częściej wybierają kierunek związany z pojazdami napędzanymi alternatywnymi źródłami energii. Czy Formuła E ma w przyszłości szansę zająć miejsce „niezastąpionej” Formuły 1? Wydaje się, że póki co to zbyt odważna teoria, która jednak już niebawem może stać się bardzo prawdopodobna …

Tagi: Elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News