Stali sędziowie w F1?

Stali sędziowie w F1?

Podaj dalej

Kilka dni temu na forum publicznym rozgorzała dyskusja dotycząca wprowadzenia stałej obsady sędziowskiej podczas rywalizacji w całym cyklu Formuły 1. Wszystko za sprawą kontrowersji do jakich doszło podczas Grand Prix Meksyku.

Chwilę po zakończeniu rywalizacji w osiemnastej rundzie cyklu Formuły 1, Gunther Steiner czyli szef zespołu Haas przeprowadził rozmowę z dyrektorem wyścigowym FIA, Charliem Whitingiem. Przedmiotem dyskusji była pięciosekundowa kara, którą sędziowie nałożyli na Romaina Grosjeana za ścięcie zakrętu. Chwilę później Fernando Alonso uderzył w bolid ekipy Haas i nie spotkał się z żadnymi sankcjami.

Steiner domaga się wprowadzenia większej przejrzystości przepisów – po rozmowie z Charliem stwierdzam, że była to konstruktywna wymiana poglądów. Nie jest łatwo zrozumieć co jest dozwolone a co zabronione i dlaczego. Za każdym razem podejmowane są inne decyzje i w końcu trzeba zrozumieć co się dzieje z tymi karami – komentuje szef zespołu Haas. Muszą być stali sędziowie, którzy wiedzą na bieżąco co się dzieje. Ich rolą powinno być również odnoszenie tych zdarzeń do niedalekiej przeszłości i sprawiedliwe wyciąganie wniosków zakończył Steiner.

W ostatnim czasie również Charlie Whiting zdecydował się zabrać głos – Obradujemy w tej sprawie od dłuższego czasu. Naszym zdaniem wprowadzenie stałej obsady sędziowskiej wygeneruje kolejne niepotrzebne problemy. Nie będę się zagłębiał w szczegóły, ale póki co nasz tok rozumowania wydaje nam się bardziej słuszny – zakończył dyrektor wyścigowy FIA.

Tagi: F1, Formuła 1

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News