Stacja BBC przymierza Roberta Kubicę do zespołu Red Bull Racing

Stacja BBC przymierza Roberta Kubicę do zespołu Red Bull Racing

Stacja BBC przymierza Roberta Kubicę do zespołu Red Bull Racing

Podaj dalej

Przejście Daniela Ricciardo do Renault sprawia, że zespół z Milton Keynes musi szukać nowego kierowcy. „BBC” wśród kandydatów na miejsce Australijczyka widzi Roberta Kubicę.

Od ponad dwóch tygodni wolne jest miejsce w jednym z bolidów Red Bull Racing na przyszły sezon. Do tej pory jednak zespół z Milton Keynes nie podał do publicznej wiadomości nazwiska kierowcy, który będzie partnerem Maxa Verstappena w przyszłorocznym czempionacie. Dlatego też „BBC” stworzyło listę zawodników, którzy mogliby dołączyć do stajni Red Bulla w kolejnym sezonie.

Jedną z pozycji zajmuje na niej Robert Kubica. Ten kierunek wydawał się do tej pory mało prawdopodobny, gdyż krakowianin łączony był bardziej z Force India lub Williamsem, którego barwy obecnie reprezentuje jako kierowca testowy i rozwojowy.

Eksperci BBC jednogłośnie stwierdzili, że gdyby do takiego scenariusza doszło, byłby to niewątpliwie jeden z największych o ile nie największy powrót do motorsportu w historii.

BBC: Utalentowany polski kierowca wygrał wyścig w F1 i wielokrotnie stawał na podium, zanim doszło do wypadku, który przerwał jego karierę w F1. Po siedmiu latach Kubica wydaje się gotowy do powrotu. Niewątpliwie rola mentora dla Verstappena i ogromne doświadczenie mogłyby przekonać Red Bulla do skorzystania z jego usług. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Robert jeździł w zespole byków. Byłby to też najbardziej zadowalający wybór dla wszystkich kibiców F1.

Przeciwko Kubicy przemawia  fakt, że Red Bull zwykł stawiać na młodszych kierowców, związanych wcześniej z akademią talentów „byków”. W ten sposób do zespołu z Milton Keynes trafiali m. in. Sebastian Vettel, Max Verstappen czy wspomniany wcześniej Ricciardo. Na niekorzyść Kubicy gra też wiek, bo Polak ma już 33 lata.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News