Spokojnie i konsekwentnie

Spokojnie i konsekwentnie

Spokojnie i konsekwentnie

Podaj dalej

Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula zajął dobre 7. miejsce na 11. etapie Rajdu Dakar. Polak stracił do najlepszego tego dnia Bernharda ten Brinkena niespełna 20 minut i utrzymał 6. miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

Wczoraj Kuba Przygoński zdołał dotrzeć do mety w Belen jako szósty zawodnik w stawce. Kierowca wspierany przez markę Platinum udowodnił, że nie zamierza odpuszczać najgroźniejszym rywalom i w Argentynie będzie kontynuował dobrą jazdę – W tym kraju mamy zupełnie odmienną pogodę oraz inny teren, niż jeszcze dwa dni temu. Temperatura to ok. 35 stopni w cieniu. Pojawiły się wyschnięte rzeki, więcej drzew i traw, więc zupełnie inaczej nam się jedzie. Dzisiejszy odcinek był bardzo wymagający fizycznie i nawigacyjnie. Na szczęście Tom bardzo dobrze pracował i nie mieliśmy żadnych problemów, z czego się cieszę, bo wielu zawodników dzisiaj się pogubiło. Najbardziej odczuliśmy 200 km wydm z kępami traw. Było jak w pralce, a Tom nie mógł utrzymać roadbooka. Przed nami Fiambala, słynny i trudny odcinek dakarowy, który zawsze daje w kość – komentował wczoraj Przygoński.

ETAP 11 Dakar Rally BELÉN 🇦🇷 ➡️ CHILECITO 🇦🇷Trasa dzisiejszego etapu to 467 km dojazdówki i 280 km odcinka…

Publié par Kuba Przygoński sur mercredi 17 Janvier 2018

Start 11. etapu odbył się wyjątkowo bez podziału na kategorię, a wszyscy kierowcy wyruszyli na trasę zgodnie z klasyfikacją wczorajszego odcinka. Załoga ORLEN Team rozpoczęła spokojnie i w pierwszej części trasy plasowała się regularnie na 10. pozycji tracąc w połowie dystansu nieco ponad 9 minut do prowadzącego Bernharda ten Brinkena. W drugiej części odcinka Kuba Przygoński i Tom Colsoul mocniej ruszyli do ataku, czego efektem był 8. czas na WP5 oraz 7. na WP6.

Połowa odcinka 11 już za Kubą i Tomem 😀✌️#gokuba #dakar2018

Publié par Kuba Przygoński sur mercredi 17 Janvier 2018

Polak kontynuował dobrą jazdę i do końca 11. etapu utrzymał bezpieczną przewagę nad znajdującym się bezpośrednio za jego plecami Khalidem Al Qassimi. Na mecie zameldował się jako 7. kierowca w stawce ze stratą niespełna 20 minut do Bernharda ten Brinkena. W klasyfikacji generalnej imprezy Przygoński i Colsoul utrzymali wysoką 6. pozycję, tracąc obecnie do Carlosa Sainza 2 h 44 min.

Jutro zawodnicy zmierzą się na trasie Fiambala/Chilecito/San Juan. Kierowcy będą mieli do pokonania 348 km dojazdówki oraz 375 km odcinka specjalnego.

Tagi: Platinum ExpertKuba PrzygońskiPlatinumDakar 2018Rajd Dakar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News