Spokojne otwarcie w Niemczech

Za nami sesja treningowa przed kwalifikacjami trzeciej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na niemieckim torze Hockenheim. Najlepszy okazał się w niej Petter Solberg. Kierowcy fabrycznej ekipy Forda zaliczyli bardzo spokojną sesję.

Sesja rozpoczęła się o godzinie 10:30 i trwała równo godzinę. Większość stawki zaliczyła 13 okrążeń. Najlepszy okazał się Petter Solberg, który pokonał o niecałą sekundę Timmiego Hansena i Johana Kristofferssona. Tuż za podium na treningu uplasował się reprezentant fabrycznej ekipy Forda Andreas Bakkerud. Norweg pokonał tutaj m.in. Mattiasa Ekstroma i Sebastiena Loeba.

Nieco gorzej spisał się jego kolega z teamu Ken Block. Amerykanin zaliczył 13 okrążeń toru, z czego najlepsze pozwoliło mu uplasować się na miejscu 13. ze stratą 1,8 s. do zwycięzcy sesji.

Jedyny z Polaków w stawce – Martin Kaczmarski – zajął miejsce 20. i stracił do Pettera Solberga 2,6 s. Pierwsza sesja kwalifikacyjna rozpocznie się równo o godzinie 15:00.