Spokojne otwarcie Polaków

Dzisiaj po południu wystartowała pierwsza runda mistrzostw Słowacji. Na starcie Rally Roznava zobaczyliśmy trzech Polaków, w tym aktualnego mistrza Polski – Grzegorza Grzyba.

Czołówka po pierwszym oesie

Rajd rozpoczął się o godzinie 18:06 odcinkiem Roznava 1. Próba o długości 6 kilometrów wyłoniła nam pierwszego lidera rajdu, którym został Pavel Valousek Jr. Czech startujący Fiestą R5 pokonał Tomasa Ondreja oraz Josefa Semerada. Co ciekawe pierwszy z nich podróżuje samochodem klasy WRC, drugi Lancerem Evo IX.

Występy Polaków

Najlepszym z Polaków okazał się Wiesław Ingram. Startujący Subaru Imprezą STi zawodnik pilotowany przez Krzysztofa Janika uplasował się na 9. miejscu, ze stratą 17,1 s. do zwycięzcy odcinka.

Tuż za Ingramem w Skodzie Fabii R5 dojechał Grzegorz Grzyb. Pilotowany przez Jakuba Wróbla kierowca do mety przyjechał ze stratą 18,6 s. do lidera.

Na 15. miejscu pierwszy odcinek ukończyła załoga Sławomir Kurdyś / Michał Kasina. Para podróżująca Subaru Imprezą WRX STi do zwycięzcy straciła 25,9 s.

Był to jedyny zaplanowany na dziś odcinek Rajdu Roznava. Zawodnicy wrócą do rywalizacji jutro o godzinie 8:43, kiedy to wystartuje odcinek Poloma 1.