Spokojne otwarcie na Jules Tacheny

Spokojne otwarcie na Jules Tacheny

Spokojne otwarcie na Jules Tacheny

Podaj dalej

Za nami pierwsza sesja kwalifikacyjna podczas 4. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na belgijskim torze Jules Tacheny. Q1 padła łupem Pettera Solberga. Solidny występ ma za sobą Martin Kaczmarski. Ekipa Forda rozpoczęła spokojnie.

RACE 1

Już w pierwszym wyścigu spotkały nas duże emocje. Po 4 okrążeniach walki najlepszy był reprezentujący barwy fabrycznej ekipy Forda Ken Block. Amerykanin pokonał na mecie belgijskiego bohatera Francois Duvala. Stawkę zamknęli M.D.K i Guerlain Chicherit.

RACE 2

W drugiej gonitwie doszło do dosyć bezprecedensowej sytuacji, bowiem naprzeciwko siebie stanęli wszyscy trzej zawodnicy fabryczni Audi – EKS. W tym bratobójczym pojedynku najlepszy był zwycięzca wszystkich rund do tej pory – Mattias Ekstrom. Na drugiej pozycji ukończył Toomas Heikkinen, trzeci był Janis Baumanis. Tuż za podium dojechał ostatni zawodnik Audi – Reinis Nitiss. Stawkę zamknął Gregoire Demoustier.

RACE 3

Bieg numer 3. był polem do popisu dla jedynego Polaka w stawce – Martina Kaczmarskiego. Ostatecznie lepsi byli od niego tylko kierowcy fabryczni – Johan Kristoffersson i Kevin Eriksson. Kaczmarski pewną i szybką jazdą przywiózł za sobą Csucsu i Tamasa Karaia.

RACE 4

W gonitwie numer 4. najlepszy był reprezentant Peugeot Team-Hansen – Timmy Hansen. Mieszkaniec mroźnej Skandynawii okazał się lepszy od swojego kolegi z drużyny Sebastiena Loeba. Podium uzupełnił w Fordzie Fiesta Niemiec Timo Scheider. Na dalszych pozycjach dojechali Niclas Gronholm i Jean-Baptiste Dubourg.

RACE 5

W ostatnim biegu Q1 mistrzowską dyspozycją popisał się Petter Solberg. Norweg z ekipy PSRX pokonał na mecie swojego rodaka – Andreasa Bakkeruda. Na podium znalazł się też trzeci reprezentant Skandynawii – Kevin Hansen. Stawkę zamknęli Timur Timerzyanov oraz Guy Wilks.

Jeśli chodzi o wyniki całej pierwszej sesji kwalifikacyjnej, to padła ona łupem Pettera Solberga. W pierwszej piątce znaleźli się reprezentanci wszystkich producentów – oprócz drugiego Johana Kristofferssona, trzeci był Timmy Hansen, czwarty Andreas Bakkerud, zaś na piątym miejscu ukończył Mattias Ekstrom. Największa gwiazda na gridzie – Ken Block był 11. Wynik Martina Kaczmarskiego pozwolił na zajęcie 19. pozycji w Q1.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News