Sonik pnie się w górę

Sonik pnie się w górę

Sonik pnie się w górę

Podaj dalej

Rafał Sonik zakończył trzeci etap Rajdu Dakar na ósmej pozycji, choć udało mu się dzięki temu awansować w klasyfikacji generalnej. Polak ponownie narzekał na problemy z silnikiem.

Najszybszym na trasie dzisiejszego etapu był Ignacio Casale, który prowadził praktycznie od samego początku. Ostatecznie Chilijczyk wyprzedizł o blisko 9 minut Alexisa Hernandeza oraz o prawie 15 Pablo Copettiego.

Rafał Sonik zameldował się na ósmym miejscu tracąc nieco ponad 20 minut do zwycięzcy etapu. Polak ponownie narzekał na problemy z jednostką napędową. – Nie mam mocy. Nie wiem z czego to wynika, czy może silnik jest blokowany przez wydech albo trafił nam się po prostu gorszej jakości egzemplarz. W oleju nie ma opiłków, więc to nie jest jakaś usterka, jednak jestem zaniepokojony stanem swojego silnika – stwierdził na mecie Sonik.

Drugi z Polaków, Kamil Wiśniewski był dziś 17. zaś w generalce zajmuje 23. miejsce. Sonik mimo kłopotów przeskoczył na szóstą lokatę i po trzech etapach traci 38 minut do liderującego Casale.

Tagi: Rajd DakarDakar 2018ThisIsDakarOriginalByMotulMotulEpicStory

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News