Sołowow wraca do WRC

Sołowow wraca do WRC

Sołowow wraca do WRC

Podaj dalej

Właśnie upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Szwecji – drugiej rundy rajdowych mistrzostw świata. Na oficjalnej stronie rajdu możemy jednak już dziś przeczytać uaktualniony spis chętnych załóg.

A w niej nie brakuje niespodzianek – jedną z nich będzie powrót po rocznym rozbracie z rajdami Michała Sołowowa, który zaliczy swój jedenasty start w Rajdzie Szwecji. Pilotem zawodnika z Kielc będzie Maciek Baran, a polski duet zasiądzie za sterami Forda Fiesty R5 zgłoszonej przez C-Rally.

1

Na liście widnieje również piętnaście samochodów WRC – oprócz stałej grupy zawodników zobaczymy także Yazeeda al-Rajhiego w Fieście WRC, Craiga Breena który będzie reprezentował barwy Abu Dhabi Total World Rally Team, a także Khalida al-Qassimiego, który poprowadzi trzecią DS-trójkę. Na szwedzkich trasach kibice będą mogli także podziwiać Mini WRC zgłoszonego przez Waleriego Gorbana.

Załoga Sołowow/Baran nie będzie oczywiście jedyną, która na północy będzie reprezentować biało-czerwone barwy. Nie zabraknie rzecz jasna Huberta Ptaszka i Kamila Kozdronia, którzy w WRC 2 powalczą za kierownicą Skody Fabii R5. Z kolei drugą Fiestę R5 zgłoszoną przez C-Rally poprowadzą Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot, którzy w ubiegłym sezonie zajęli w Szwecji bardzo solidne 7. miejsce w klasie WRC 2.

Ponadto, rywalizacja o zwycięstwo w WRC 2 powinna przysporzyć sporo emocji: Skoda Motorsport zgłosiła Fabie dla Esapekki Lappiego oraz Pontusa Tidemanda, a M-Sport WRT odpowiedział Fiestami dla Elfyna Evansa i Eyvinda Brynildsena. Nie zabraknie także takich nazwisk jak Teemu Suninen, Ole Christian Veiby, czy Sander Parn.

Pełna lista dostępna na oficjalnej stronie rajdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News