Slovakia Ring: Drugi cios Wróbla w Q2, czy będzie nokaut w Q3?

Najlepszy czas uzyskany przez Kamila Serafina w Q1 został anulowany, a to oznacza, że na czoło stawki przesunął się Konrad Wróbel. Lider klasyfikacji generalnej również w Q2 był najszybszy, wyprzedzając zawodnika ze Szczecina o 0,027 sekundy.

Przed trzecią, finałową rozgrywką kwalifikacyjną na torze Slovakia Ring, wydaje się że to właśnie ta dwójka będzie walczyła o pole position do pierwszego, niedzielnego wyścigu. Serafin, który w piątek wyjechał tylko na jeden trening jest bardzo blisko lidera klasyfikacji generalnej i ma duże szanse na odrobienie straty punktowej w Słowacji.

Z trzecim czasem Q2 ukończył bardzo szybki w ten weekend Szymon Jabłoński – jego strata do najszybszych zawodników wyniosła 0,360 sekundy i był on jedynym kierowcą, który zagroził dwójce liderów.

Tuż za nim uplasował się Dawid Borek wyprzedzając Filipa Tokara. Udział w Q3 zapewnili sobie również: Keil, Begier, Ganowski, Vogel i Szablewski. Strata tego ostatniego wyniosła 1,7 sekundy.

Z dalszą rywalizacją w kwalifikacjach musieli niestety pożegnać się Nikodem Wierzbicki, Aleksander Olejnczak, Petra Krajnyak, Filip Zagórski i Miłosz Siemaszko.