Skoda Vision - studio Skoda Design ujawniło najnowsze szkice nowego crossovera

Skoda Vision - studio Skoda Design ujawniło najnowsze szkice nowego crossovera

Podaj dalej

Tuż przed świętami mogliśmy zobaczyć zapowiedź Skody Vision.

Teraz Skoda podzieliła się również kilkoma oficjalnymi szkicami. Samochód ma zostać zaprezentowany na targach Auto Expo 2020 w Delhi, które potrwają od 5 do 12 lutego. Ten kompaktowy crossover ma być skierowany głównie na rynek indyjski. Auto będzie oparte o platformę MQB A0 grupy VW.

Jeśli chodzi o wygląd, szkice przedstawiają przód z charakterystyczną kratką Skody, dzielonymi reflektorami, które są umieszczone nad bocznymi wlotami powietrza. Poniżej dość muskularny zderzak z błyszczącymi elementami, który dodaje nieco pazura.

Do tego klamki chowane w drzwiach, relingi dachowe, nowe światła Skody wraz z podświetlanym napisem „Skoda” między tylnymi lampami. Całości dopełnia srebrny „dyfuzor”, który nawiązuje do stylizacji przodu. Oczywiście na szkicach auto wyposażone jest w ogromne felgi – to powszechny ostatnio trend nawet w wersjach produkcyjnych.

Młodzieżowe elementy stylizacji nadwozia połączone są z bardzo ciekawą kabiną, z wielowarstwową deską rozdzielczą i pomarańczowymi akcentami dookoła. Do tego spory system informacyjno-rozrywkowy, cyfrowe tarcze wskaźników, wielofunkcyjna kierownica o trójramiennej konstrukcji i niewielki przełącznik biegów.

Liczba przycisków została zmniejszona w celach artystycznych, do ostatecznej wersji produkcyjnej trafi prawdopodobnie nieco więcej przełączników, które na pewno nie będą wyglądać już tak zjawiskowo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News