Skoda Superb TDI z przebiegiem 765 tys. km. Lista "usterek" jest imponująca

Samochody z tak dużym przebiegiem jak ta Skoda Superb są często przykładem na długowieczność danego modelu. I choć ciężko jest nam sobie wyobrazić, żeby jednym samochodem przejechać tyle kilometrów, ktoś dokładnie tak zrobić. Samochód musiał przejeżdżać rocznie przez pierwsze lata swojego życia po kilkaset tysięcy kilometrów rocznie. 

skoda-superb-tdi-przebieg-765
Podaj dalej

Ta Skoda Superb jest po prostu niezniszczalna

skoda-superb-tdi-przebieg-765
fot. mobile.de

Ta Skoda Superb została po raz pierwszy zarejestrowana w lutym 2011 roku. Obecnie jest więc to auto, które ma dokładnie 13 lat. Dla tego typu samochodów przebiegi rzędu 30 000 kilometrów rocznie są już całkiem spore. Natrafienie na Superba II z przebiegiem 400 000 kilometrów w takim roczniku jest już nie lada wyzwaniem. Ten egzemplarz jest zupełnie inny. 

Superb ma na swoim liczniku 765 000 kilometrów i przez cały ten czas był w rękach jednego właściciela. Co nie powinno być zbyt zaskakujące, była to osoba zajmująca się transportem. Samochód rok po roku przejeżdżał rocznie około 60 000 kilometrów, czyli 5 000 kilometrów co miesiąc. Właściciel jeździł Superbem niemalże w kółko. Miesiąc po miesiącu, dzień po dniu. 

Co szczególnie ważne w tej historii – samochód przez aby ten czas nie wymagał żadnej drogiej naprawy. Silnik i skrzynia biegów nadal są oryginalne i podobno w idealnym stanie. Sprzedawca w opisie aukcji pisze, że wystarczy wsiąść i jechać. 

skoda-superb-tdi-przebieg-765
fot. mobile.de

Wizualnie jest dramat

I w sumie możemy nawet w to uwierzyć. Problem zaczyna się jednak w tym, do czego będziemy wsiadać. Ten samochód na zewnątrz i wizualnie jest po prostu w opłakanym stanie. Wnętrze jest nie tylko potwornie zużyte, ale panuje tam po prostu gigantyczny bałagan. Od przeszycia na kierownicy, po tapicerkę siedzeń – wszystko jest poszarpane. Brudne. Zniszczone. 

Jest to o tyle zrozumiałe, że jeśli właściciel tego samochodu zajmował się transportem osób, nikt nie dbał szczególnie o fotele i inne elementy wnętrza. Z drugiej jednak strony, dziwimy się, że ktoś w ogóle chciał wsiadać do tak zaniedbanego w środku auta. 

skoda-superb-tdi-przebieg-765
fot. mobile.de

Gigantyczny przebieg oznacza niską cenę

Najbardziej godny podziwu jest jednak fakt, że ta Skoda cały czas jest na chodzie. Oczywiście, nie oczekujemy, że właściciel miał chuchać i dmuchać na wnętrze, najważniejsze jest serce, prawda? A to cały czas jest najwyraźniej gotowe do dalszej pracy. Jednostka TDI generuje 105 koni mechanicznych z manualną skrzynią biegów. To dowód na to, że ta kombinacja jest w stanie wytrzymać dosłownie wszystko. 

Skoda wystawiona jest za 2950 euro, czyli około 13 000 złotych. Nie możemy sobie wyobrazić, co skłoniłoby nas do jej zakupu. Ale jeśli chcesz mieć samochód z milionowym przebiegiem, to może być dla ciebie jedna z lepszych okazji. Za te 13 000 złotych dostaniesz już całkiem dobrze przetarty samochód aby osiągnąć ten cel. 

skoda-superb-tdi-przebieg-765
fot. mobile.de

Przeczytaj również