Skoda nie przejmie programu Volkswagena

Skoda nie przejmie programu Volkswagena

Podaj dalej

Skoda zaprzeczyła doniesieniom, jakoby miała w przyszłym roku wystawić Volkswageny Polo R WRC pod zmienioną nazwą – takie plotki pojawiły się w rajdowym świecie po ogłoszeniu wycofania się ze sportu niemieckiego giganta.

csm-volkswagen-polo-wrc-3afc0f7

Dwa dni po zdobyciu czwartego z rzędu mistrzowskiego tytułu Volkswagen zszokował obserwatorów na całym świecie decyzją o nagłym odejściu z Rajdowych Mistrzostw Świata – mimo w pełni gotowego samochodu Polo R WRC w specyfikacji na sezon 2017.

Ruch Volkswagena wywołał lawinę komentarzy i spekulacji, a jedną z nich była możliwość przekazania pełnego pakietu siostrzanemu zespołowi Skody.

Szef czeskiej marki Bernhard Maier przyznał na łamach magazynu Autocar, że zespół z Mladej Bolesławii nie zamierza wystawiać samochodu w topowej klasie WRC.

To się nie wydarzy. Osiągnęliśmy dużo sukcesów rajdowych i zamierzamy to kontynuować, w kategorii WRC2 – powiedział Maier. – Prowadzimy sprawdzający się program kliencki, który nie kosztuje nas ani grosza i może dać nam mistrzowski tytuł, więc po co mielibyśmy to zmieniać?

– Robienie czegoś więcej nie zawsze musi wyjść na dobre – co moglibyśmy wnieść do naszego zespołu ponadto, co robimy i osiągamy w rajdach teraz? Mistrzostwo WRC2 jest w zupełności okej dla Skody – daje najlepszy zwrot zainwestowanych pieniędzy, ponieważ tak naprawdę nie musimy ich wydawać – zakończył.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News