Skoda Motorsport znów będzie święcić triumf? Wszystkie liczby na to wskazują

Skoda Motorsport znów będzie święcić triumf? Wszystkie liczby na to wskazują

13 interakcji
Skoda Motorsport znów będzie święcić triumf? Wszystkie liczby na to wskazują

Podaj dalej

Kiedy popatrzymy na listę zgłoszeń do Rajdu Sardynii i wyszczególnimy klasę WRC 2, to kolejny raz mamy obraz niesamowitej siły Skody Motorsport. W ogóle czeski zespół przegrał w tym sezonie tylko raz, a na Sardynii dominuje od dwóch lat. Czy i tym razem na najwyższym stopniu podium zobaczymy zawodnika w Fabii R5?

Jak Fabia R5 radziła sobie ostatnio w Rajdach Sardynii? Można chyba śmiało powiedzieć, że całkiem dobrze. W 2016 produkowane w Czechach rajdówki widniały na dwóch pierwszych miejscach – wygrał Suninen, drugi był Kopecky. Rok później mieliśmy kolejny dublet i tym razem wygrał Kopecky, a drugi był Veiby.

Kopecky z resztą czuje się na Sardynii znakomicie. Czech zadebiutował tam już w 2006 roku. Na pierwsze podium czas przyszedł w 2010 roku, kiedy to Sardynia była częścią cyklu IRC. Wtedy to Jan zajął tam miejsce 3. Jego pierwsze podium we włoskiej rundzie już w WRC 2 to rok 2015. Co ciekawe, wtedy był 3., a później stopniowo się poprawiał – w 2016 był 2., w 2017 wygrał.

A jak do tej pory układał się sezon dla zespołu Skoda Motorsport? Można by rzec, że całkiem, całkiem dobrze. W Monte Carlo wygrał Kopecky, w Meksyku Tidemand, na Korsyce znów Kopecky, zaś w Argentynie i Portugalii znów Tidemand. Tylko raz na czele był ktoś inny – w Szwecji wygrał junior Toyoty, Takamoto Katsuta. Nawet wtedy tuż za nim byli reprezentanci fabrycznego zespołu Skody – Tidemand oraz Veiby.

W tegorocznym Rajdzie Sardynii barwy czeskiego teamu reprezentują Jan Kopecky z Pavlem Dreslerem oraz Ole Christian Veiby z Stigiem Rune Skjaermoenem. Czy ci panowie mają szanse na zwycięstwo? Jak najbardziej tak! Jeśli oni jednak by zawiedli, to w obwodzie jest kilka kolejnych Fabii R5 – pojadą nimi też kolejno Fabio Andolfi, Łukasz Pieniążek, Benito Guerra, Giuseppe Dettori oraz Kees Burger.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News