Škoda Motorsport ma nową siedzibę

Motorsportowy oddział Škoda Auto otrzymał nową siedzibę w gminie Plazy na obrzeżach Mladej Boleslavi. Przeprowadzka ma ułatwić zapewnienie najlepiej przygotowanych samochodów rajdowych zarówno zespołowi fabrycznemu, jak i klientom.

Škoda Motorsport ma nową siedzibę
Podaj dalej

Budowa światowej klasy rajdówek nie jest łatwym zadaniem, a utrzymanie się na najwyższym poziomie wszystkiego co najlepsze pod względem ludzi, technologii, know-how oraz właśnie środowiska pracy. Dlatego też Škoda Motorsport otrzymała nowy dom.

Przez lata Škoda Motorsport miała swoje pomieszczenia w głównej fabryce czeskiej marki w Mladej Boleslavi. Oczywiście praca w samym sercu Škody miała swoje zalety, ale również wady, zwłaszcza logistyczne. Szybkie tempo codziennego życia fabryki może utrudnić zapewnienie odpowiednich zapasów oraz dostarczanie właściwie przygotowanych samochodów.

Cały zespół będzie mieć teraz więcej miejsca dla każdego ważnego aspektu Škody Motorsport. Od opracowywania nowy samochodów oraz ich komponentów po produkcję Fabii R5, których wprodukowano już przeszło 200 sztuk. Lokalizacji w Plazy umożliwi także właściwą konserwację i możliwość utrzymania ich w najwyższej kondycji. Nowy magazyn pomieści ponad 5000 różnego rodzaju części zarówno do Fabii R5, jak potężnej ilości opon do napiętego programu marki w WRC2.

Kluczową kwestią nowej siedziby jest jednak to, że wszystkie współpracujące ze sobą działy są teraz bliżej siebie. W sportach motorowych praca zespołowa to nie tylko pusty frazes. Do osiągnięcia sukcesu konieczna jest szybka i skuteczna współpraca od mechaników, inżynierów, ale także administracji biurowej po kierowców i pilotów. Każdy ma coś ważnego do roboty.

Przeczytaj również