Skład Toyoty coraz bliżej

Wygląda na to, że wracająca do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata Toyota jest coraz bliżej sfinalizowania swojego składu kierowców.

Skład Toyoty coraz bliżej
Podaj dalej

fot. Toyota
fot. Toyota

Tommi Makinen zdradził, że głównymi kandydatami na kierowców Yarisa WRC są Ott Tanak oraz czołowi zawodnicy WRC2. Decyzja ma zostać podjęta po Rajdzie Niemiec, kiedy to Fin spotka się z włodarzami japońskiej marki, aby przedyskutować dokładne plany na przyszły rok.

– Mogę powiedzieć, że przyglądamy się Elfynowi, Ottowi Tanakowi, Lappiemu i Suninenowi. Z młodszych natomiast na naszym celowniku jest Tidemand. Jak na razie nie zapadły żadne decyzje. Muszę porozmawiać o tym z centralą. Najważniejsze jest to czy patrzymy tylko na przyszły sezon, czy dalszą perspektywę. 

Były mistrz świata dodał również, że Juho Hanninen, który pełni obowiązki testera ekipy najpewniej pozostanie w przy tej funkcji. – Do nauki i analizy każdego z rajdów Juho będzie dobry,. Doskonale zna samochód, praktycznie prowadzi program testowi i może nam pomóc pod kątem sezonu 2018.

Wkrótce Hanninena w testach ma wspomóc Mikko Hirvonen, jednak Makinen już wcześniej wykluczył jego ewentualny powrót do startów. Warto również dodać, że Toyota ma początkowo wystawiać dwa auta, ale w trakcie sezonu na trasach powinien się również pojawić trzeci samochód.

 

Przeczytaj również