Skandynawska bitwa w Piekle

Skandynawska bitwa w Piekle

Podaj dalej

6. runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata zbliża się nieuchronnie. Tym razem na kibiców czeka pierwsza z dwóch rund rozgrywanych na terenie Skandynawii. World RX Norwegii rozpoczyna się już dzisiaj, przeczytajcie, co czeka na zawodników w Hell.

Po otwarciu bram toru Lankebanen i kilku chwilach na rozgrzewkę dla kibiców, na grid wyjadą zawodnicy klas TouringCar oraz RX2, którzy o 15:45 rozpoczną swoją sesję treningową. Zaraz po niej, bo już o godzinie 17:00 rozpocznie się pierwsza sesja kwalifikacyjna dla tych samych zawodników.

Jak do tej pory wyglądała sytuacja w tych klasach? Jeśli chodzi o TouringCar, to mamy tutaj niewiarygodną wręcz dominację… i to pod dwoma względami. Pierwszy z nich – najlepszych 7 zawodników w klasyfikacji generalnej po trzech rundach za swoją broń ma Forda Fiestę. Łącznie, 8 z 10 pierwszych pozycji w punktacji to Fiesty. To nie wszystko, 8 z 10 czołowych zawodników tej klasy to Skandynawowie, z czego aż 7 to Norwegowie. Na czele znajduje się tam Lars-Oiving Enerberg.

Jeśli chodzi o RX2, to do tej pory rozegrane zostały tylko 2 rundy. Na prowadzeniu znajduje się… jak mogło być inaczej – zawodnik w Fordzie Fiesta – Cyril Raymond. Podium uzupełniają Dan Rooke oraz Simon Olofsson.

Po występach zawodników klas TouringCar oraz RX2, na torze pojawią się najlepsi z najlepszych – reprezentanci klas World RX oraz Supercar Euro RX, którzy tym razem dostarczą kibicom niewiarygodnych emocji, do zmagań zgłoszonych zostało tutaj aż 55 samochodów. Pierwsza sesja treningowa rozpocznie się o godzinie 18:00.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News