Znana marka całkowicie wycofuje się ze sprzedaży aut Diesel! To już definitywny koniec diesla!

Znana marka całkowicie wycofuje się ze sprzedaży aut Diesel! To już definitywny koniec diesla!

Ta nowa technologia doprowadzi do zakazu Diesla

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużo się słyszało, że Renault ma zrezygnować ze sprzedaży samochodów typu diesel. Teraz do tego grona dołącza kolejna duża marka, która więcej takich samochodów na świat nie będzie wypuszczać. O kim mowa? Tego dowiecie się w naszym artykule!

Diesel coraz szybciej umiera

Diesel silnik citroen
Citroen

Dla wielu może być to zaskakujące, bo przecież niedawno Citroen wydał na świat Citroena C4. Niestety, dyrektor generalny Citroena – Vincent Cobee jednoznacznie powiedział, że więcej diesli w jego stajni już nie będzie. Diesel w Citroenie zatem to już ostatki, więc jeśli chcecie wyposażyć się w samochód tej marki z takim silnikiem, musicie się pośpieszyć.

Jak na razie każdy model w gamie Citroena, oprócz modelu C1, jest dostępny z dieslem, jednak na więcej nowości nie mamy co liczyć. Ciekawe, czy w ślad za Citroenem i Renault pójdą kolejne marki, bo jeśli tak, to wydaje się, że śmierć diesla wydaje się być już po prostu przesądzona.

Będziecie tęsknić?

Diesel silnik citroen
Citroen

A wy co o tym sądzicie? Uważacie, że producenci postępują słusznie, wycofując się ze sprzedaży tego rodzaju silników? Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie choć trochę tęsknić za dieslem!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News