Znamy przyczyny wzrostu cen LPG! Wiemy też, kiedy można spodziewać się poprawy cen paliwa!

Znamy przyczyny wzrostu cen LPG! Wiemy też, kiedy można spodziewać się poprawy cen paliwa!

ceny paliw diesel benzyna (2)

Podaj dalej

Kierowcy w ostatnich miesiącach narzekają cały czas na rosnące ceny paliwa. Drożeje wszystko, niezależnie czy jest to benzyna, diesel czy LPG. Eksperci jak jeden mąż powtarzają – niestety, nie ma szans na tańsze paliwa w najbliższych miesiącach. Paliwo w hurcie dawno nie było tak drogie. Ropa tak samo cały czas systematycznie drożeje. Znamy również powód, dlaczego i LPG cały czas idzie do góry.

Znamy przyczyny wzrostu cen za LPG! Niestety, nie mamy dobrych wieści

bio lpg paliwo

Według analityków z serwisu BM Reflex przyczyną wzrostu cen LPG są sankcje, jakie zostały nałożone na białoruskie firmy. Przypomnijmy, że to właśnie one były na co dzień uczestnikami logistyku gazu płynnego, trafiającego z Rosji do naszego kraju. Dlatego też ceny gazu z tygodnia na tydzień są coraz droższe. Jeden z czytelników poinformował nas, że w swojej miejscowości płaci za litr LPG prawie 2,90 zł! Już niedługo ceny gazu mogą zatem dobić do niesamowitej ceny w wysokości 3 zł za litr.

Niezwykle wysokie ceny w rafineriach cały czas odbijają się też na stacjach benzynowych. Ceny hurtowe są praktycznie rekordowe, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie dwanaście miesięcy. Od początku tego roku, aby państwu to uzmysłowić, ceny benzyny w rafineriach w naszym kraju podrożały prawie o 30 procent. O 20 procent podrożał z kolei olej napędowy. Niestety, ceny ropy cały czas idą do góry i trzeba się chyba z tym pogodzić.

Ceny paliwa cały czas rosną i nie zamierzają się ustabilizować. Będzie tylko gorzej…

Fot. pixabay.com

Ceny ropy aktualnie wzrosły do poziomu 76 dolarów za baryłkę Brent. OPEC od początku sierpnia zwiększy każdego miesiąca wydobycie ropy o 0,4 mln baryłek dziennie. Dzięki temu mają zmniejszyć się nasze obawy o podaż ropy w nadchodzących miesiącach. Trudno jednak powiedzieć, jak to dokładnie będzie wyglądać. Niestety, tak czy siak – na obniżki cen paliw w najbliższych miesiącach nawet nie macie co liczyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News